Wake Up/ “Çeço Festival”, mban zgjuar Gjirokastrën me DJ më të njohur të jetës së natës
22/11/2019 12:18

Më 23 nëntor, pra këtë të shtunë në qytetin e gurtë të Gjirokastrës do të organizohet një nga festivalet më interesante që mban emrin "Çeço Festival". Ky është edicioni i dytë i këtij festivali, i cli në thelb ka muzikën elektronike të viteve të fundit që do të luhet nga DJ të njohur në jetën e natës në vend. Në edicionin e parë të tij, " Çeço Fest " u organizua në Kalanë e qytetit gjatë sezonit turistik të verës, ndërsa këtë vit do të vijë në një formë krejt tjetër, në një ambient të mbyllur dhe në dimër. Ky festival pritet të jetë eventi përmbyllës i ditës së nesërme në Gjirokastër, e cila pritet të kthehet në një qendër argëtuese për banorët e saj dhe jo vetëm, pasi gjatë ditës do të ketë dhe organizime të tjera që do të përfshijnë gatimet tradicionale, ekspozita etj

Wake Up/Mbyllja e një sezoni të vështirë dhe sfidues
31/07 11:51
Wake Up/ Çifti i Dj-ve, Arbëri&Erida: Bashkëshorti s’donte që të bëhesha DJ. Tani punojmë bashkë
31/07 11:42
Wake Up/ Tur Çiklistik: Stop Covid-19. Pusho në Shqipëri
31/07 11:27
Wake Up/ Bledi Strakosha sqaron infektimin e njëkohshëm nga COVID me Veliajn
31/07 10:57
Wake Up/ Si na ndikojnë ushqimet në rritjen e imunitetit në verë
31/07 10:34
Wake Up/ Efektet e kondicionerit që nuk duhen ngatërruar me Covid-19
31/07 10:34
Diell dhe temperatura të larta, moti ideal për plazh
31/07 08:03
Wake Up/ Shtypi i ditës, 31 Korrik 2020
31/07 07:57
Wake Up/ E dini sa paguhet një pilote? Shqiptarja që punon në Dubai habit me shifrën
30/07 11:58
Wake Up/ Si e pritën familjarët e mi vendimin për t’u bërë pilote
30/07 11:53
Wake Up/ Egbo për deklaratën në BBC: 1% e shqiptarëve janë racistë, 99% janë familja ime
30/07 11:42
Wake Up/ Egbo për fitoren e Tiranës: Është klubi më i madh në Shqipëri. Tani kemi festën e Kupës
30/07 11:33
Wake Up/ Xhesina Xhika: Vështirësitë dhe kënaqësitë e të qënurit pilote grua
30/07 11:33
Wake Up/ Sivjet pushimet në “sekondin e fundit”. Mes frikës nga Covid-19 dhe pamundësive
30/07 11:33
Wake Up/ Vera shton rastet e goditjeve nga dielli. Autoritet shëndetësore shpallin planin e masave
30/07 11:32
Wake Up/ Studentët bojkot zgjedhjeve në Universitete: Nuk do t’i njohim!
30/07 11:32
Dita më e nxehtë e javës, njihuni me parashikimin e motit
30/07 08:35
Wake Up/ Shtypi i ditës, 30 Korrik 2020
30/07 08:29
Wake Up/ Renis Gjoka ka një pyetje dhe përgjigjen e pret në inbox…Po nga kush?!!
29/07 11:36
Wake Up/ Vin Veli: Jam zhgënjyer nga kolegët që mbështetën ndalimin e muzikës
29/07 11:36