Wake Up/ Ç’duan në të vërtetë meshkujt dhe femrat. Disa mite që rrëzohen për Shën Valentinin
14/02/2020 12:51

Dita e Shën Valentinit - një kohë për zemrat, ëmbëlsirat, lulet dhe konfuzionin! A shkëmbejmë dhurata me dikë që sapo kemi filluar të takohemi? Nëse po, cila është dhurata më e mirë për të dhënë? Pastaj, çfarë duhet të bëjmë për Shën Valentin, të udhëtojmë diku, apo më mirë një darkë në shtëpi (nëse jeni të martuar). Dhe sa duhet të shpenzojmë? A janë lulet një domosdoshmëri dhe ku duhet të dorëzohen? Apo preferohet bizhuteri? Kaq shumë pyetje dhe kaq pak përgjigje. Por në fakt, çfarë pëlqejnë meshkujt dhe çfarë femrat për këtë ditë zemrash? Sondazhet më të fundit në Evropë, janë munduar të zbulojnë edhe sivjet trendet. Por njëri në veçanti, i “It’s Just Lunch”, një blog me miliona ndjekës, është munduar të japë përgjigje, duke rrëzuar disa nga mitet që kemi të gjithë për këtë ditë. Një nga mitet është se; gratë dhe burrat kurrë nuk bien dakord se çfarë të bëjnë në ditën e Shën Valentinit. E gabuar! Sondazhi zbuloi që burrat dhe gratë duan të bëjnë "diçka" në ditën e Shën Valentinit. Për më tepër, të dy gjinitë pajtohen që të shkojnë diku larg në një fundjavë, si një mundësi e shkëlqyeshme për të festuar ditën.

Wake Up/ “Jimi Hendrix” i kitarës akustike interpreton live në Wake Up
21/02 12:15
Wake Up/ Jimi Hendrix” i kitarës akustike: Me nënën flas gjuhën arbëreshe, jam krenar për origjinën
21/02 12:14
Wake Up/ Antonio Forcione i cilësuar si “Jimi Hendrix” i kitarës akustike, koncerte në Shqipëri
21/02 12:10
Wake Up/ Fundjavë karnavalesh nga Shkodra në Gjirokastër
21/02 11:58
Wake Up/ Dy mjeket shqiptare që “zbuluan” çrregullimet e personalitetit pas atakut kardiak
21/02 11:38
Wake Up/ Krijohet regjistri i mjekëve shqiptarë në Evropë
21/02 11:36
Wake Up/ Mirgit Vataj i Alo 116: Në Shqipëri ka një rrjet të mirëfilltë pedofilësh
21/02 11:26
Wake Up/ 1 në 10 fëmijë shqiptarë është abuzuar seksualisht. 8 raste abuzimi vetëm në një vit
21/02 11:25
Wake Up/ Teknologjia po vret shqipen, Dhurata Shehri: Nuk janë vetëm të rinjtë fajtorë
21/02 11:16
Ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot
21/02 08:28
Wake Up/ Branka Petriç hap pas 10 vitesh valixhen e kujtimeve të bashkëshortit Bekim Fehmiu
20/02 12:33
Wake Up/ Bekim Fehmiu, “Odisea’ shqiptar në një film-dokumentar me regji të Valmir Tertinit
20/02 12:32
Wake Up/ Për herë të parë një anketim kombëtar për kopshtet; Larg standardeve evropiane
20/02 12:30
Wake Up/ Rinaldo Sata, fotografi provokues. Puna me Bella Hadid, Eva Herzigova apo Harper Bazaar
20/02 11:45
Wake Up/ Alarmi: Metalet toksike në lumin e Lanës, 104 herë më shumë se standardi i BE
20/02 11:42
Wake Up/ OSHEE: Vjedhësit e energjisë do dënohen edhe me burg edhe gjobë. Ja pse këto masa
20/02 11:29
Reshje dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
20/02 07:38
Wake Up/ Këngëtarja Ermira Babaliu nga Amerika u gjen strehë banorëve të prekur nga tërmeti
19/02 12:38
Wake Up/ Gazetari Bibe: Shqiptarët në Greqi dalin në rrugë për tallava dhe jo për pensionet
19/02 12:31
Wake Up/ Ermira Babaliu: Këngët që krijohen sot nuk të thonë asgjë
19/02 12:30