Wake Up/ “Bleona Qeretit edhe 10 milionë dollarë t’i japësh prapë nuk kënaqet”
09/12/2019 11:57

Historia e “skifterit laçjan”, personazhit të famshëm që jetonte duke grabitur shtëpitë e të pasurve italianë, i cili një ditë e sheh veten deputet të parlamentit shqiptar nuk mund të mos thuhet që nuk është një histori reale. Por pavarësisht se çfarë historie reale ka frymëzuar producentin Bes Kallaku, pikërisht këtu zë fill aventura e heroit të filmit "Falco". Dhe në simbiozë me historinë e filmit është përzgjedhur edhe kasta e protagonistëve në këtë film: Bleona Qereti, Arben Derhemi, Albano Bogdo, Olsi Bylyku, Margent Çaushi, Kristi Prenga, Drane Xhai, Behar Mera, Kastriot Shehi, Rashel Kolaneci, Sara Kolami etj. I pyetur për aktorët dhe jo aktorët e kastit se, kush është paguar më shumë e kush më pak, sigurisht që producenti Bes Kallaku u tregua i kujdesshëm të mos japë shifra konkrete. "Di të them që të gjithë kanë qenë të kënaqur me pagesën. Bleonës edhe 10 milion dollarë ti japësh prapë nuk kënaqet, por ajo është natyrë që po e pëlqeu një projekt nuk pyet shumë për pagesën"- tha ai.

Flaka Krelani këndon live këngën më të dashur “Garden”
22/01 12:45
Flaka Krelani: Bashkëpunimi i radhës, me një mik të Chris Brown
22/01 12:20
Wake Up/ Flaka Krelani: Me reperin amerikan më lidhi Instagrami
22/01 12:09
Wake Up/ Flaka Krelani i përgjigjet akuzave për kopjimin e klipit të Rihannës
22/01 11:59
Wake Up/ Ermira Hysaj, aktorja që vdes dhe rreh burrat ne skenë
22/01 11:51
Wake Up/ Komiteti i Helsinkit: Rasti Strazimiri kalvari i një të sëmuri mendor në Strasburg
22/01 11:49
Wake Up/ Flaka Krelani: Pse reperi amerikan, Young Noble nuk hezitoi të ishte krah meje
22/01 11:43
Wake Up/ “Hedda Gabler” e Ibsenit për herë të parë në skenën shqiptare vihet nga një rumun
22/01 11:33
Wake Up/ Të riparosh librat me qëndisma dhe metrazhe, nisma e të rinjve në Durrës
22/01 11:26
Wake Up/ Pse fermerët nuk arrijnë të thithin fondet e BE? Programi IPARD II, ja sa do të fitojnë
22/01 11:09
Wake Up/ Besart Kadia: Për shkak të trafikut Tirana nuk është qytet për biznes
21/01 12:51
Wake Up/ Dr. i Arkivave: Shenjtërimi i “Nënë Terezës” jo feste zyrtare. Vendimi ishte politik
21/01 12:37
Wake Up/ Eksperti Gjoka: 200 orë humbje kohe në trafikun e Tiranës na kushton 400 mijë lekë
21/01 12:34
Wake Up/ Drejtori i Arkivave mbështet deputetin Murrizi: 21 janari Festë Kombëtare
21/01 12:24
Wake Up/ Debati; Pse ngjarjet historike “refuzohen” si festa zyrtare?!
21/01 12:04
Wake Up/ 4 mijë raste të reja me diabet, dimri shton rrezikun
21/01 11:59
Wake Up/ Në Elbasan mungon vaksina e gripit
21/01 11:43
Wake Up/ Mamaqi: E kam ftuar Bes Kallakun në premierën e filmit. Uroj të vijë
21/01 11:42
Wake Up/ Ermal Mamaqi “zbulon” rolin e kryeministrit Rama: Ai është daja im
21/01 11:41
Wake Up/ 700 mijë euro për filmin “I Love Tropoja” 3 herë më shumë se i pari
21/01 11:39