Wake Up/ Bes Kallaku: Në Bubq janë 300 shtëpi të dëmtuara, ka ende nevojë për ndihmë
09/12/2019 11:24

Bes Kallaku, djali nga Bubqi ju është gjendur pranë fshatarëve të tij edhe në ditë të këqija. Tragjedia e shkaktuar nga tërmeti i 26 nëntorit, e gjeti Besin të angazhuar maksimalisht që prej asaj dite e deri më tani, duke kontribuar me ndihma, ushqim e gjithçka që kanë pasur nevojë familje të ndryshme në Fushë-Krujë, më konkretisht në fshatin Bubq. "Kishte një vëmendje në ditët e para se kështu ndodh gjithmonë. Por me kalimin e ditëve harrohet situata. Kështu dhe në Bubq. Ditët e para pati shumë njerëz që erdhën dhe dhanë kontribut, por në këto ditë që flasim po vijnë gjithnjë e më pak"- tha aktori i pyetur sesi është aktualisht situata në Bubq. Por ai premtoi se vetë ai nuk do ti braktisë fshatarët e tij dhe do të jetë aty për ti ndihmuar derisa gjendja e tyre të stabilizohet.

Flaka Krelani këndon live këngën më të dashur “Garden”
22/01 12:45
Flaka Krelani: Bashkëpunimi i radhës, me një mik të Chris Brown
22/01 12:20
Wake Up/ Flaka Krelani: Me reperin amerikan më lidhi Instagrami
22/01 12:09
Wake Up/ Flaka Krelani i përgjigjet akuzave për kopjimin e klipit të Rihannës
22/01 11:59
Wake Up/ Ermira Hysaj, aktorja që vdes dhe rreh burrat ne skenë
22/01 11:51
Wake Up/ Komiteti i Helsinkit: Rasti Strazimiri kalvari i një të sëmuri mendor në Strasburg
22/01 11:49
Wake Up/ Flaka Krelani: Pse reperi amerikan, Young Noble nuk hezitoi të ishte krah meje
22/01 11:43
Wake Up/ “Hedda Gabler” e Ibsenit për herë të parë në skenën shqiptare vihet nga një rumun
22/01 11:33
Wake Up/ Të riparosh librat me qëndisma dhe metrazhe, nisma e të rinjve në Durrës
22/01 11:26
Wake Up/ Pse fermerët nuk arrijnë të thithin fondet e BE? Programi IPARD II, ja sa do të fitojnë
22/01 11:09
Wake Up/ Besart Kadia: Për shkak të trafikut Tirana nuk është qytet për biznes
21/01 12:51
Wake Up/ Dr. i Arkivave: Shenjtërimi i “Nënë Terezës” jo feste zyrtare. Vendimi ishte politik
21/01 12:37
Wake Up/ Eksperti Gjoka: 200 orë humbje kohe në trafikun e Tiranës na kushton 400 mijë lekë
21/01 12:34
Wake Up/ Drejtori i Arkivave mbështet deputetin Murrizi: 21 janari Festë Kombëtare
21/01 12:24
Wake Up/ Debati; Pse ngjarjet historike “refuzohen” si festa zyrtare?!
21/01 12:04
Wake Up/ 4 mijë raste të reja me diabet, dimri shton rrezikun
21/01 11:59
Wake Up/ Në Elbasan mungon vaksina e gripit
21/01 11:43
Wake Up/ Mamaqi: E kam ftuar Bes Kallakun në premierën e filmit. Uroj të vijë
21/01 11:42
Wake Up/ Ermal Mamaqi “zbulon” rolin e kryeministrit Rama: Ai është daja im
21/01 11:41
Wake Up/ 700 mijë euro për filmin “I Love Tropoja” 3 herë më shumë se i pari
21/01 11:39