Wake Up/ Basketbollisti i 40 titujve flet për kushtet skandaloze të stërvitjes
16/01/2019 11:55

Gerti Shima është një emër shumë i njohur për sportdashësit e basketbollit. Ai është kapiten i kombëtares kuq e zi në basketboll, por edhe kapiten i ekipit të Tiranës. E ka nisur basketbollin në moshën, 15-vjeçare dhe ndeshjen e parë si profesionist e ka bërë në vitin 2000. Kapiteni i Kombëtares, shtatlarti 204 cm, numëron mbi supe rreth 40 tituj të fituar. I ftuar në "Wake Up", kampioni tregoi ndër të tjera për kushtet skandaloze të cilat stërviten dhe arsyen pse tifozët po i largohen çdo ditë e më shumë këtij sporti që dikur mbushte shkallët e pallatit të sportit.

Kosova e vogël, superfuqi në xhudo. Majlinda Kelmendi kampione e padiskutueshme
24/08 12:59
Nis Superliga, Kukësi merr hakun ndaj Partizanit
24/08 08:13
Gati për nisjen e Superligës. Armando Duka flet për Skënderbeun, stadiumin e ri dhe ndryshimet ligjore
21/08 15:38
Exclusive/ Digjet një autobus në rrugën Tiranë-Elbasan, dyshohet për autobusin e tifozave të Partizanit
18/08 23:43
Sfida e Duros te Kukësi, skuadra mbylli fazën përgatitore, shumë lojtarë kanë ikur
16/08 12:36
Arbitrat, gati për sezonin e ri, do të ketë të gatshëm për sistemin VAR
15/08 21:15
Luiza Gega fiton në Shkup. Garoi në 3 mijë metra me pengesa në turneun e atletikës
11/08 15:21
Hidhet shorti i Superiores, Kukësi-Partizani që në start
10/08 15:55
Basketboll, Kombëtarja pa stërvitje; Nuk lejohen të futen në fushë për shkak të një kontrate
09/08 13:49
Afrikani i Kukësit këndon “Shqipëri, o nëna ime!”
09/08 12:38
Lojërat Pan Amerikane/ Për herë të parë medalje në Paddle
03/08 20:49
Shënon Asani, por Partizani i pafat eliminohet nga Sheriffi
02/08 06:29
Beteja për titullin e F1/ Hamilton dhe Mercedes në avantazh
30/07 05:23
Gjendet një trup i pajetë në shtëpinë e mesfushorit të Arsenalit
28/07 21:31
Fitore për Verstappen/ Formula 1 mes kaosit dhe spektaklit
28/07 21:24
Turi i Francës/ Bernal lideri i ri, shkurtohet etapa 19
27/07 15:33
Partizani zhgënjen ndaj Sheriffit dhe komplikon kualifikimin
26/07 06:00
Prezantohet zyrtarisht trajneri i ri, Shpëtim Duro te Kukësi
25/07 17:59
Nderohet Fadil Vokrri/ Turne futbolli për legjendën e futbollit të Kosovës
25/07 15:57
Europa League/ Partizani synon fitoren, rival i kalueshëm
25/07 07:11