Wake Up/ Balerina Klaudia Pepa i dedikohet edhe aktrimit: Modeli im Jenifer Lopez
03/04/2020 11:59

Kohët e fundit balerina shqiptare që ka një karrierë të sukseshme në vendin fqinj Itali duket se ka zbuluar dhe një pasion tjetër gjithmonë në fushën e artit. Në një lidhje skype sot me emisionn Ëake Up ajo na zbuloi se është duke ngritur një akademi aktrimi dhe ka një arsye që ka vendosur të studiojë për aktrim. "Unë baletin nuk do ta lë derisa të mundem të kërcej, por shumë persona më thoshin sa herë kërceja: "Ti transmeton shumë, ti na jep emocion, ti interpreton bukur, pse nuk e provon të jesh aktore sepse dukesh si aktore kur kërcen". Dhe kjo gjëja më ngeli dhe thashë pse jo të studioj se nuk i dihet kur. Pastaj mendova se duke hapur një shkollë baleti, nesër mund ta zgjeroja dhe ta zhvilloja në një shkollë e modelit musicali, pra të jem mësuese në balet dhe në aktrim"- tha balerina. Klaudia në intervistën e saj të parë për Top Channel, na zbuloi edhe modelin e saj artistik: "Një model për mua mund të jetë Jenifer Lopez e cila kërcen, këndon, aktron, një grua e fortë e plotësuar në 360 gradë. I ka të gjitha".

Wake Up/ Fikret Shatri, vrapoi 80 km nga Prishtina në Istog. Sfida e radhës Prishtinë-Tiranë
22/05 12:59
Wake Up/ Besa Kokëdhima: Në Shqipëri përballem me dhunë psikologjike
22/05 12:40
Wake Up/ Ja pse i ngjaj më shumë babait tim Koço Kokëdhima
22/05 12:28
Wake Up/ Kush është partneri i Besa Kokëdhimës këtë herë?. Nga projekti “C’est la vie” te i radhës
22/05 12:27
Wake Up/ Këto dy muaj e lamë rehat natyrën. Dita e Biodiversitetit, sfidat dhe problematikat
22/05 11:36
Wake Up/ Nuk ka rritje të çmimit të biletës së urbanit. Shoqata: As e kemi kërkuar këtë
22/05 11:25
Wake Up/ Shoqata: Jemi gati për rihapjen e transportit urban
22/05 11:09
Wake Up/ Ligji për përdorimin e monedhave virtuale. Përfitimet dhe rreziqet nga kriptomonedha
22/05 11:08
Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
22/05 08:20
Wake Up/ Shtypi i ditës, 22 Maj 2020
22/05 07:40
Wake Up/ Shqiptari i “The Voice of France” përfaqëson Zvicrën në dy Eurovision-e
21/05 12:04
Wake Up/ Bonuse që të bëjmë pushime, lista me propozime nga operatorët turistikë
21/05 11:52
Wake Up/ Njomza dhe Rinori, ҫifti vloger që jetën reale e bëjnë në rrjetet sociale
21/05 11:44
Wake Up/ Mjeku Erion Dasho: Karantinimi nga prilli në maj ka qenë i pajustifikueshëm
21/05 11:19
Wake Up/ Pandemia rrit kërkesat e të rinjve shqiptarë për të punuar online
21/05 11:07
Rikthehen reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit
21/05 08:11
Wake Up/ Shtypi i ditës, 21 Maj 2020
21/05 07:51
Wake Up/ Truproja e Rugovës zbulon se si u trajnua në Shqipëri si luftëtare e UÇK-së
20/05 13:16
Wake Up/ Truproja e Rugovës: Ju rrëfej atentatin ndaj Presidentit. Dita ime më e vështirë
20/05 12:44
Wake Up/ “Sekretet” e dy presidentëve të Kosovës, rrëfimi i rallë i truprojës, Elinda Muriqi
20/05 12:29