Wake Up/ Babë e bir infektohen nga Kovid-19. Dëshmia e djalit që u infektua nga shefi
06/04/2020 11:24

Olgert Haxhi me profesion shofer i transportit publik jeton prej 16 vitesh në Itali, në qytetin Castelnuovo di Garfagnana, provinca e Luça-s, në zonë e Toskanës. Quhet Olgert Haxhi dhe shërben si shofer i transportit publik për fëmijë, por jo vetëm. Ai ka 30 ditë i vetizoluar. Ai dhe babai i tij kanë rezultuar pozitiv me Kovid -19. Ka qenë data 9 mars kur babai i tij ka shfaqur shenjat e para të këtij virusi dhe dy ditë më vonë i ka shfaqur vetë Olgerti. Ai është infektuar nga shefi i tij, i cili ka qenë dhe pacienti zero në qytetin e Castelnuovo di Garfagnana, i cili tashmë për fat të keq nuk jeton më. Babai i tij ka qëndruar 20 ditë në spital nën kujdesin e mjekëve dhe ka vetëm pak ditë që ka dalë nga spitali. Si Olgerti ashtu edhe babai i tij tashmë janë të izoluar në shtëpi të ndryshme, për të mos pasur kontakt me njëri – tjetrin pasi ende nuk kanë kryer tamponët e radhës për t’u informuar nëse tashmë rezultojnë negativ nga ky virus. Për më tepër rreth kësaj situate na tregoi sot Olgert Haxhi.

Wake Up/ Fikret Shatri, vrapoi 80 km nga Prishtina në Istog. Sfida e radhës Prishtinë-Tiranë
22/05 12:59
Wake Up/ Besa Kokëdhima: Në Shqipëri përballem me dhunë psikologjike
22/05 12:40
Wake Up/ Ja pse i ngjaj më shumë babait tim Koço Kokëdhima
22/05 12:28
Wake Up/ Kush është partneri i Besa Kokëdhimës këtë herë?. Nga projekti “C’est la vie” te i radhës
22/05 12:27
Wake Up/ Këto dy muaj e lamë rehat natyrën. Dita e Biodiversitetit, sfidat dhe problematikat
22/05 11:36
Wake Up/ Nuk ka rritje të çmimit të biletës së urbanit. Shoqata: As e kemi kërkuar këtë
22/05 11:25
Wake Up/ Shoqata: Jemi gati për rihapjen e transportit urban
22/05 11:09
Wake Up/ Ligji për përdorimin e monedhave virtuale. Përfitimet dhe rreziqet nga kriptomonedha
22/05 11:08
Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit
22/05 08:20
Wake Up/ Shtypi i ditës, 22 Maj 2020
22/05 07:40
Wake Up/ Shqiptari i “The Voice of France” përfaqëson Zvicrën në dy Eurovision-e
21/05 12:04
Wake Up/ Bonuse që të bëjmë pushime, lista me propozime nga operatorët turistikë
21/05 11:52
Wake Up/ Njomza dhe Rinori, ҫifti vloger që jetën reale e bëjnë në rrjetet sociale
21/05 11:44
Wake Up/ Mjeku Erion Dasho: Karantinimi nga prilli në maj ka qenë i pajustifikueshëm
21/05 11:19
Wake Up/ Pandemia rrit kërkesat e të rinjve shqiptarë për të punuar online
21/05 11:07
Rikthehen reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit
21/05 08:11
Wake Up/ Shtypi i ditës, 21 Maj 2020
21/05 07:51
Wake Up/ Truproja e Rugovës zbulon se si u trajnua në Shqipëri si luftëtare e UÇK-së
20/05 13:16
Wake Up/ Truproja e Rugovës: Ju rrëfej atentatin ndaj Presidentit. Dita ime më e vështirë
20/05 12:44
Wake Up/ “Sekretet” e dy presidentëve të Kosovës, rrëfimi i rallë i truprojës, Elinda Muriqi
20/05 12:29