Wake Up/ Alda Bardhyli: Librat më të bukur të dashurisë që mund të dhuroni
14/02/2019 10:54

Kritikja e librit, Alda Bardhyli ishte e ftuar sot në " Wake Up" ku rekomandoi dhe librat më të bukur të dashurisë që ju mund të bëni dhuratë. "Lulet e Mollës" nga John Galsworthy, "Dashnori" nga Margarite Duras, "Ana Karenina" nga Tolstoi, "Doktor Zhivago" nga Boris Pasternak dhe "Aksidenti" nga Ismail Kadare, janë disa librat që ju mund të dhuroni sot.

Ballshi, 30 vjet pa kinema. Rindërtohet e vetmja sallë që shërben edhe për aktivitete
24/04 13:48
Wake Up/ “Engjejt e Amerikës” drama që trajton çështjet e seksit, homoseksualizmit dhe besimit
24/04 12:29
Superheronjtë, bashkë për herë të fundit
24/04 11:54
Artisti i tri kohëve. Ekspozita e piktorit 90-vjeçar, Lekë Tasi
23/04 20:28
“Hirushja” shqiptare. “The Mister”, libri që portretizon negativisht shqiptarët
23/04 19:46
Wake Up/ “Zgjimi i Enver Simakut”, regjisori spanjoll rikthen Pirro Milkanin në aktrim
23/04 13:00
Wake Up/ Kristina Rexhaj, arkitektja që riciklon orenditë përmes artit
23/04 12:39
Wake Up/ Ambasadori ynë në Britani: Pse e kritikova autoren e “Fifty Shades”?
23/04 12:28
Wake Up/ Pedagogia, Sula: E drejta e autorit shkelet që nga auditorët e universiteteve
23/04 12:22
Holanda mbuluar nga lulet
22/04 20:15
Olen Cesari, në koncert? Bashkë me “Interneational Clandestine Orchestra”
22/04 16:55
“Zona e pritjes”, komedia e zezë shfaqet në Shkodër
22/04 15:47
Ekspozita e nxënësve, 50 punime në pikturë dhe skulpturë
21/04 20:23
Festivali “Marie Kraja” ndan çmimet për konkurrentët, trofeu shkon në Korenë e Jugut
21/04 20:08
Ritet dhe tradita e festës /Si festohet Pashka në një familje katolike në Shkodër
21/04 14:28
“Marie Kraja” ngre siparin, finalja rezervon 4 çmime
20/04 17:20
“Engjëjt e Amerikës”. Vepra ngjitet në skenën ArTurbina nga regjisori Arben Kumbaro
19/04 16:40
Wake Up/ “Historia e kopshtit zoologjik”, drama që i flet shqiptarit të sotëm
19/04 12:48
Wake Up/ Regjisori, Valmir Tertini rrëfen pse filmi “Vulë” u refuzua nga Kosova
19/04 12:43
Fuqia e petaleve. Ekspozita e krijuar me lule
18/04 15:50