Vuçic në Mitrovicë: Serbia, gjithçka nga vetja për të ruajtur paqen
20/01/2018 15:01

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka porositur në Kosovë se Serbia do të japë gjithçka nga vetja për ta ruajtur paqen, se do të bëj gjithçka që mospajtimet shumëshekullore me shqiptarët të zgjidhen, që të sigurohet paqe dhe siguri e qëndrueshme për të gjitha familjet serbe dhe shqiptare.

Nazarko: Debati i kufijve, lëvizje taktike e Thaçit
18/08 19:54
“Marrëveshje dhe njohje”, Thaçi: Në fund Serbia do të na njohë.
18/08 12:23
Vuçiç, në Kosovë më 9 shtator
17/08 12:19
Një “Dayton” për Kosovën, serbët duan konferencë me fuqitë e mëdha
16/08 15:28
Kosovë, tri raste me virusin e Nilit dhe një viktimë
15/08 15:12
Debati për kufijtë/ Bushati: Thaçit i duhet thënë “Jo!” e prerë. Nurellari: Po fryhet tepër
12/08 15:22
“Kufijtë, kthim tek e shkuara”. Shehu: I zhdukim në BE; Mediu: SHBA nuk e ka vëmendjen në Ballkan
11/08 18:26
Daçiç, si Vuçiç: Pro ndarjes
10/08 21:15
Haradinaj nga Vlora: Hapja e temës së kufijve, e papranueshme
08/08 12:17
Haradinaj, kundër Thaçit: Kufijtë ndryshohen me luftë!
07/08 21:22
Bashkimi me Luginën, Thaçi flet për TCH: Shqipëria nuk do të jetë kundër
07/08 20:57
Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës, as shkëmbim territoresh
05/08 17:03
Korrigjimi i kufijve, Berisha kundër; Thaçi: Jo këshillave nga ata që ndihmuan Millosheviçin
04/08 20:13
Ndryshim kufijsh Serbi-Kosovë? Analistët pro dhe kundër
04/08 15:44
Autonomia e serbëve në veri; BE dhe Vuçiç dalin kundër, Haradinaj kërkon gatishmëri
03/08 20:35
Kritika Thaçit për kufijtë, reagime të forta në Tiranë e Prishtinë: Efekt domino, sjell luftë
03/08 20:29
Thaçi: S’ka autonomi për serbët
03/08 15:09
Thaçi: Jo ndarje, por korrigjim të kufijve
02/08 14:59
Thaçi garanton: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës
31/07 15:07
KE rekomandon heqjen e vizave për Kosovën
18/07 15:04