Vrapim në shtigjet e Voskopojës, garues nga 20 vende të botës, mes tyre edhe një 83 vjeçar
15/09/2019 23:19

Trajl Raning Albania ka sjellë edicionin e tij të dytë në fshatin turistik të Voskopojës, pjesë e të cilit janë bërë vrapues nga 20 vende të botës. I ndarë në 3 gara, 5, 10 dhe 21 km për femra dhe meshkuj ky aktivitet ka bërë që vrapuesit të kalojnë nëpër shtigjet malore të Voskopojës, duke ofruar për garuesit një eksperiencë ndryshe ku ndërthuret tradita, kultura, kulinaria dhe pasioni për sportin mes një natyre shumë të veçantë.

Edicioni Informativ, 21 Tetor 2019, Ora 19:30
21/10 20:05
Protesta në kryeqytetin e Libanit, kundër qeverisë së korruptuar
21/10 19:56
Nga Siria amerikanët ikin në Irak/ Civilët kurdë i qëllojnë me patate, shprehin indinjatën për largimin
21/10 19:53
Kosova, tjetër operacion në Siri/ 37 gra dhe fëmijë presin në kufi me Turqinë që të riatdhesohen
21/10 19:47
Dështon mbledhja për SPAK/ KLP duhet të përgjigjej, a mund të ndërtohet me 8 prokurorë
21/10 19:44
Maqedoni/ Zgjedhjet e parakohshme, partitë “nisin” fushatën
21/10 19:39
Aksidentet, më shumë viktima/ Në 9 muaj bilanc lufte, 157 të vdekur në rrugë
21/10 19:36
Sunfire, prokuroria nis hetimin/ Pesticidi i ndaluar që shitej në farmaci, një i dyshuar deri më tani
21/10 19:35
Në Durrës, muze për detin/ Një galeri me fotot e anijeve të para shqiptare
21/10 19:08
Lajme WEB – Ora 19:00 – 21 Tetor 2019
21/10 19:00
Muzeu i Luvrit mbërthen admiruesit e Da Vincit/ Gati ekspozita e gjeniut
21/10 18:39
Një tjetër “Mona Liza”, që mund të vlejë miliona dollarë
21/10 17:19
Policia Rrugore, masa të shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore
21/10 17:19
Negociatat/ Basha: Po mbahemi peng nga Rama; të ndjekë Maqedoninë në zgjedhje të parakohshme!
21/10 17:05
Nis sezoni i mbjelljeve, 3 mijë pemët e para vendosen përgjatë lumit të Lanës
21/10 17:01
Përse Franca thotë “Jo”? Analiza: Parisi po rrëzon angazhimin 20 vjeçar të BE
21/10 16:31
Edicioni Informativ, 21 Tetor 2019, Ora 15:00
21/10 16:28
Lufta ndaj kancerit- Shkencëtarëve u lind një ide e re!
21/10 16:10
Tetori i librit dhe arteve/ Botuesit kërkojnë kthimin e vëmendjes ndaj librit
21/10 16:08
Sigurimet, 93 milionë euro/ Në 8 muaj, rritja vetëm 2,3 përqind
21/10 16:05