Virusi, Kinë/ Ndërtohet spitali me 1 mijë shtretër për të kuruar viktimat e koronavirus
24/01/2020 11:32

Kina ka zgjeruar izolimin në provincën Hubei, e cila tani njihet si qendra ku ka shpërthyer koronavirusi, teksa numri i të vdekurve ka arritur në 26. Të paktën 10 qytete në qendër të kësaj province kineze, me një popullsi prej 60 milionë banorësh, kanë vendosur kufizime në udhëtim. Të enjten, një pacient humbi jetën në provincën e afërt Hebei, duke shënuar vdekjen e parë prej këtij virusi jashtë Hubeit. Një tjetër viktimë më vonë është konfirmuar në Heilongjiang. Në gjithë Kinën aktualisht është konfirmuar për 830 persona të prekur me këtë virus. Masat izoluese vijnë në kohën e përgatitjeve për të shënuar Vitin e Ri Kinez, një prej datave më të rëndësishme në kalendarin e këtij vendi. Miliona persona tradicionalisht udhëtojnë në shtëpi për këtë festë, mirëpo në provincën Hubei nuk do të ketë festime.

Italia falënderon Shqipërinë/ Qeveria dhe opozita me një zë për 30 mjekët që shkuan në Lombardisë
29/03 19:45
Top News – Italia nuk gjen qetësi/ Rëndohet me tej bilanci i viktimave
29/03 19:38
Top News – ‘Unë dhe kulla Eiffel’/ Një boksier stërvitet në Paris
29/03 18:34
Top News – Çfarë nuk dimë ende për sëmundjen
29/03 17:16
Top News – Suedia për sëmundjen / Izolim…çfarë do të thotë kjo…
29/03 17:02
Top News – Papa për sëmundjen: Le të jetë kjo e diela e vajtimit
29/03 16:57
Top News – Foshnja pak muajshe/SHBA, vdes nga sëmundja
29/03 16:52
Top News – Sëmundja e koronës/ Spanja në gjurmët e Italisë
29/03 15:43
Top News – Shërohet 102 vjeçarja/ Itali, simbol shprese për të gjithë
29/03 15:35
Top News – Kryeministri Johnson/ Letër për çdo familje britanike
29/03 12:36
Top News – Ekipi shqiptar në Itali/ Mediat-faleminderit Shqipëri
29/03 12:35
Top News – Nuk ndalet korona/ Itali, bilanci vazhdon të rëndohet
29/03 12:35
Top News – Pandemia e koronës/ Spanja në gjurmët e Italisë
29/03 12:35
Top News – Tërhiqet Trump/ Jo karantinë për Nju Jorkun
29/03 12:34
Top News – Masat për koronën/ Merkel: Askush se di sa do zgjasin
28/03 22:14
Top News – Mjekët Shqiptarë në Itali/ Priten në Romë nga Di Maio
28/03 22:03
Top News – Korona në Greqi/ Shkon në 1061 numri i të prekurve
28/03 21:43
Trump: New York në karantinë/ Deklarata e presidentit për situatën e rëndë
28/03 21:02
Situata në Greqi/ Rastet e reja me korona dhe masat shtrënguese
28/03 21:00
Top News – Situatë dramatike/ Italia, 889 viktima në 24 orë
28/03 20:39