“Vilat”pa rrugë; Lagjja e ish-udhëheqësve në Pogradec e degraduar
16/04/2018 12:33

Prej vitesh kjo rrugë në Pogradec është bërë e njohur si Rruga e Vilave. Panoramika e saj dhe ndërtimi i vilave qeveritare para viteve ’90 e bënin mjaft të veçantë për kohën, por duket se degradimi e ka bërë që të jetë larg çdo elementi që mund ta bëjë atë të quhet rrugë.

Arsimim në gjuhën e pakicave
24/03 21:40
Histori Personale/ Këpucari më i vjetër i Fierit
24/03 21:34
Braktisen bimët medicinale; Kultivuesit e sherebelës: Skema e re e TVSH po na fundos
24/03 21:22
Shtohen ndjeshëm lindjet çezariane, nënat zgjedhin mënyrën më të lehtë
24/03 15:03
Gjirokastër, një grup vullnetarësh nisin aksionin për pastrimin e qytetit
24/03 13:25
Durrësi mirëpret turistë të shumtë, pa nisur ende sezoni
24/03 13:20
Tërmeti i la në çadër, banorët e fshatrave të Selenicës nuk kanë marrë dëmshpërblimet
24/03 13:18
Bursat ende s’janë paguar; Vonesa justifikohet me procedurat e zgjatura
20/03 22:04
I pastrehu bën gjestin e rrallë. Gjen portofol, njofton të zotin pedagog artesh
17/03 21:01
Sot Dita e Verës në Tiranë; Koncerte dhe aktivitete
17/03 13:54
“Kirurgu” i puseve – Historia e Sheme Marës
17/03 13:14
Festimet për Ditën e Verës, Bashkia e Tiranës publikon kalendarin e aktiviteteve
16/03 15:43
Lindje në moshë të vogël. Shqipëria, nënat më të reja në Europë
13/03 18:14
Shqiptarët lindin më pak, ndikon edhe emigracioni
11/03 21:11
Restaurimi i pallateve; Projekti i bashkisë në bashkëpunim me banorët
11/03 17:29
Alarmi nga leishmanioza. Ka prekur qentë e rrugës, por përmes mushkonjave transmetohet te njerëzit
10/03 20:09
Vlora nis sezonin turistik. Zbarkojnë pushuesit nga Kosova
10/03 16:23
Moti shtyn Ditën e Verës. Në Tiranë festimet të dielën, në 17 mars. Ulje temperaturash dhe shi
10/03 15:42
Shtohen të sëmurët me zemër, shkak jeta sedentare dhe kequshqyerja
09/03 22:04
Gruaja që i mbijetoi dhunës. Historia e nënës me katër fëmijë
08/03 20:35