Vettingu do të rrëzonte Fatmir Xhafajn
17/05/2018 09:24

11 mijë policëve gjatë muajit të fundit iu kërkua që të plotësojnë 3 formularë për procesin e vetingut. Ky proces nuk prek drejtuesit e Ministrisë së Brendshme, përfshi edhe ministrin Fatmir Xhafaj, por si do të ishte përgjigjur Xhafaj nëse vettingun që e hartoi vetë për policët në vartësi të tij, ta plotësonte i pari?

Qumështi, i shëndetshëm apo i rrezikshëm?
22/10 10:06
Pronësia mbi tokën, Braçe propozon 2 projektligje për problematikën
22/10 09:37
Parashikimi i Motit 22 Tetor 2018
22/10 09:33
Financimet, vetting në media/ Drejtuesit e portaleve i thonë “Po”
21/10 21:49
Buna kthehet në moçal; Banorët dhe ekspertët japin alarmin
21/10 21:35
Fusha e mbetjeve në Fier, banorët braktisin shtëpitë
21/10 21:31
Berber dhe piktor, “dorëzon” gërshërët dhe merr penelin
21/10 21:08
Në nëntor shefat e rinj në QSUT; Shehu: Kriteret, klienteliste
21/10 19:05
Ti mbijetosh kancerit të gjirit. Historia e mjekes 31-vjeçare
21/10 15:05
Toka e Gardës i shtohet liqenit, PD: Plan mafioz Rama-Veliaj; Reagon kryebashkiaku
21/10 15:02
Plazh edhe në vjeshtë
21/10 13:33
Exclusive/ ‘Demonët’ e kuq të Kadaresë
21/10 12:43
Pse po ngec Vettingu? Ekspertët e drejtësisë: Politika kërkon të vonojë ngritjen e SPAK
21/10 12:42
Vrasja në ish-Bllok, Popesku nën akuzë për prishje të provave
21/10 12:41
Nisma greke nuk prek Shqipërinë. Kufiri detar, ndryshe nga pakti i 2009. Fitojmë det
20/10 22:32
“Portalet, tradhti kombëtare”. Drejtuesit e mediave online: Të publikohen emrat
20/10 22:01
Gjoba, përgjuan klientët. Në listën e komisionerit edhe hotel Plazza
20/10 21:33
Ndryshon qendra e Fierit. Shtrati i lumit Gjanicë po rehabilitohet
20/10 20:11
Sonte në Gjurmë Shqiptare, sa vlente ushtria e diktaturës
20/10 15:29
Kotzias dorëzon “stafetën”: Zgjerojmë ujërat territorialë në Perëndim
20/10 15:06