Turqi-Greqi, ishulli “Imia” bëhet sërish “mollë sherri”
01/04/2018 13:50

Marrëdhëniet midis Turqisë dhe Greqisë kanë mbërritur përsëri në pikën më kulmore, për shkak të ishullit të shumëpërfolur Imia në detin Egje, për të cilin të dyja vendet për pak sa nuk i shpallën luftë njëra-tjetrës 22 vite më parë.

Athinë/ Shpërthim në oborrin e konsullatës ruse
22/03 17:19
Nismë franceze për zhbllokimin e dialogut Kosovë-Serbi
22/03 12:17
Ligji i ri për nënshtetësinë, Greqia lehtëson pasaportat
21/03 17:26
Protestat në Serbi e Mal të Zi; Vuçiç dëgjon zhurma gjatë konferencës, ironizon protestuesit
21/03 13:52
“Vrapuesi” do shkojë në Shkup; Statuja në Athinë do këmbehet me Aleksandrin e Madh
20/03 22:23
Hahn, për protestat në Ballkan: Ndryshimet politike, përmes proceseve demokratike
20/03 10:11
Kandidati për kreun e KE-së, Weber: Europa, e paplotë pa Ballkanin
18/03 10:01
Ministri i Maqedonisë së Veriut viziton Greqinë, kontestohet nga Agimi i Artë
16/03 15:05
“Tirana nuk e ndihmoi Gruevskin”. Zaev flet ekskluzivisht për Top Channel
13/03 20:23
Në Luginën e Preshevës, aty ku basketbolli mposht ndasitë etnike
12/03 20:17
Maqedoni e Veriut, dënohet me 3 vjet burg kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi
08/03 15:44
Shkup, hiqet përkufizimi “maqedonas”
07/03 10:04
Kreu i ri i Tuzit: Administratë që flet shqip
04/03 12:13
Maqedonia e Veriut, Pendarovski zyrtarizohet si kandidat për president
04/03 09:58
Mali i Zi / Nikë Gjeloshaj fiton zgjedhjet e para për komunën
04/03 09:26
Edhe Tuzi me drejtues shqiptar
04/03 09:23
Nikë Gjeloshaj intervistë për Top Channel: T’u japim mesazh bashkimi të gjithë shqiptarëve
03/03 20:33
Minutat e fundit të votimit në Tuz, kandidati shqiptar i bindur për fitoren
03/03 19:47
Nik Gjeloshaj: Merrni pjesë në këtë vendim historik, Malësia do triumfojë në Tuz
03/03 14:38
Pendarovski për President; Kandidati i përbashkët i LSDM dhe BDI
02/03 12:35