Turizëm në parkun e Orikumit
24/05/2019 12:23

Parku Arkeologjik i Orikut i cili ndodhet në afersi të bazës ushtarake të Pashalimanit në Orikum është një zonë me bukuri natyrore, mes lagunës, gadishullit të Karaburunit dhe detit.

Situata te “Astiri”/ Pamje të reja, policë dhe banorë në rrugë
12/11 09:09
Foto dhe Video/ IKMT vazhdon aksionin mes përleshjeve, nis prishja e banesave
12/11 08:10
Video/ Përplasje mes policisë dhe banorëve të Astirit, ja pamjet
12/11 07:00
1 kg tartuf i bardhë shitet në ankand 120 mijë euro
11/11 20:26
Gjobat e AKU nuk anulohen- Kuvendi rrëzon propozimin e socialistit Ilir Beqja
11/11 19:54
Alkool dhe duhan në shkollë! Si shkelet ligji që ndalon përdorimin nga minorenët
11/11 19:49
Alvin sonte në “Open”! Flasin të afërmit dhe gazetarët e Le Iene
11/11 18:51
Kufizimi i shpejtësisë së anijeve mund të sjellë “përfitime” të mëdha
11/11 17:41
Album për Mid’hat Frashërin- U përgatit nga instituti Lumo Skëndo
11/11 16:59
Fundjava tragjike e tre 17-vjeçarëve! Adoleshentët humbën jetën në aksidente fatale
11/11 16:38
Lotusi që u ndërtua në Fier/ Makina e formuar me pjesë nga automjetet e ndryshme
11/11 16:29
Në grevë për pagat! Protesta e minatorëve të Trepçës
11/11 16:12
Ashensorët, e paregjistruar/ Të rinjtë me markë CE, të vjetrit do të kolaudohen
11/11 16:00
Restaurimi i pallateve, bashkia do të shtojë këtë vit fondin
11/11 15:51
Unaza, 10 milionë euro shpronësime/ 25 pronarë i kanë marrë paratë, 10 janë në proces
11/11 15:48
Kush po i vret të rinjtë? Gabimet që nisin nga prindërit e vazhdojnë te shteti
11/11 15:23
Shpallet në kërkim Agim Kajmaku! Urdhër arresti, firmosi si kryebashkiak edhe pas shkarkimit
11/11 15:17
Shkodër/ 1 metër ujë në hyrjen e pallateve; e gjitha nga vetëm 60 minuta shi
11/11 15:14
75-vjetori i çlirimit të Elbasanit/ Braçe: Të ndalim luftën kundër heronjve të kombit
11/11 14:36
Në një ditë tre 17-vjeçarë të vrarë! Aksidenti i fundit në autostradën Tiranë-Elbasan
11/11 14:33