Trump mohon deklaratat raciste, pas “tërmetit” të reagimeve
12/01/2018 20:59

Presidenti amerikan Donald Trump ka shkaktuar sërish një tërmet të vërtetë, pasi u raportua se kishte përdorur një gjuhë të ashpër për të përshkruar Haitin, El Salvadorin dhe vendet afrikane.

Personazhi i vitit, revista “Time” shpall Khashoggin e kolegët e tij
12/12 12:14
Protesta për arsimin në Francë
12/12 11:54
Merkel e pret jashtë, bllokohet dera e automjetit të Theresa May
11/12 20:09
Jelekverdhët nuk binden! Një pjesë, të pakënaqur nga lëshimet e Macronit
11/12 20:04
Berlin, “bum” turistësh në tregjet e Krishtlindjeve
11/12 14:57
Australia do të njohë Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit
11/12 14:52
May, takim me liderët e BE-së pas shtyrjes së votimit të Brexit
11/12 12:04
Projekti ambicioz i Milanos pas “Pyllit vertikal”, 3 mln pemë deri në 2030-n
10/12 20:42
Ndryshimet klimatike, investitorët: Bota përballet me një krizë epike financiare
10/12 20:39
Mungesa e votave, kryeministrja britanike tërhiqet nga plani i saj për Brexit
10/12 20:37
“Britania mund ta tërheqë Brexit-in në mënyrë të njëanshme”
10/12 15:46
Lindje/ Perëndim – Kur flet populli, “jelekë-verdhët” e Francës
10/12 14:37
Brexit, May: Rrëzimi i propozimeve të mia, sjell kaos
10/12 09:56
Protestat në Francë; Macron organizon takime për situatën
10/12 09:53
Liderja e re e CDU-së: Me mua, Merkel është e sigurtë
09/12 21:49
Princesha japoneze, frikë për të ardhmen si Perandore
09/12 21:47
Zgjedhjet për PE, socialistët europianë zgjedhin Frans Timmermans
09/12 15:03
Kaos në Paris; qindra të arrestuar në protestat e jelekverdhëve
08/12 20:30
Protesta edhe në Australi. Nxënësit në rrugë kundër minierës indiane
08/12 19:40
Memoja e Mueller: Cohen ka shkelur ligjin me udhëzimin e Trump
08/12 19:33