Trump iu ofron mbrojtje të përkohshme sirianëve në SHBA
01/02/2018 12:46

Gati 7.000 sirianë që jetojnë në Shtetet e Bashkuara kanë përfituar mbrojtje të përkohshme nga administrata e Donald Trumpit. Duke qenë se lufta vazhdon të shkatërrojë vendin e tyre, këta njerëz do të mbrohen nga dëbimi në bazë të programit humanitar “TPS”, apo statusi i përkohshëm i të mbrojturit.

Rusia ka rinovuar bunkerin bërthamor në Kaliningrad
19/06 15:37
Protesta kundër ndarjes në kufi, ndërgjegjësimi nga videot e fëmijëve që qajnë
19/06 10:03
Pa Koment – “Do ju djegim, vetëm prisni!”, ISIS kërcënon Botërorin në Rusi
15/06 10:21
Rrugët e Anglisë nuk janë më të sigurta
05/06 11:45
Pamje apokaliptike pas shpërthimit të vullkanit, viktima, e mijëra të evakuuar
04/06 18:22
Dieta mesdhetare ka “vdekur”, quajeni dietë “nordike”
24/05 11:48
Rrufeja godet shtëpinë, pamje të rralla nga Florida
20/05 21:03
Kuba, rrëzohet avioni i ngritur nga Havana me 104 vetë në bord
18/05 20:57
Abuzoi me gjimnastet, sulmohet në gjykatë nga një prej prindërve
17/05 11:20
Familja u shpëton mrekullisht gepardëve
11/05 10:49
Kriza në Itali, analisti De Luca: Arsyet e dështimit të bisedimeve
08/05 15:05
“Vallëzimi” i dronëve, firma kineze thyen rekordin “Guinness”
02/05 20:34
Alarmi i studimit: Lopa do të mbetet gjitari më i madh në Tokë
20/04 12:48
“Pulitzers”, Weinstein nderon “NYT” dhe “NY-er”
16/04 21:43
Berlusconi “i vjedh” performancën Matteo Salvinit
13/04 12:51
Lumi i ngrirë? Problem i zgjidhshëm me…dinamit!
09/04 13:32
Pamjet e frikshme të anijes çisternë që përplaset me ndërtesën shekullore në Bosfor
09/04 12:55
Ndërron jetë 3-vjeçari në Durrës, hetohet kopështi. AKU merr mostra nga ushqimi
05/04 20:24
Gjermania e dorëzon, Puigdemont do deportohet në Spanjë
03/04 13:28
Rusia, Turqia e Irani, pse do dështojë dialogu për Sirinë?
03/04 12:13