Tregtimi i pesticideve/ Farmacistët, jo gjithmonë zbatojnë ligjet
08/05/2019 15:42

Sipas ligjit të tregtimit të imputeve bujqësore, fostoksina vdekjeprurëse, e medikamentete e tjera që janë tepër toksike u shiten vetëm personave të trajnuar, kjo për të mbrojtur konsumatorin dhe fermerin. Por një gjë e tillë në vendin tonë nuk respektohet.

Buka e pashëndetëshme, ekspertët: Furrat e bukës duhet të kenë teknologë
18/10 16:21
Skema mashtruese me taksat- 1.400 kompani ndërtimi me vetëm një punonjës
18/10 15:58
Gjyqi për “Habilajt”/ Gjykata veçon nga dosja një nga të arrestuarit për drogë
18/10 15:56
Komenti i korespondentit të Europa e Lirë, në Bruksel: Franca, një lojë e humbur
18/10 15:31
Fermerët ankohen për pesticidet- Zadrimë, cilësia e keqe dëmton bujqit
18/10 14:18
Kriza për kushtetuesen/ Vettingu ngadalëson procesin e përzgjedhjes së kandidatëve
18/10 14:17
Fakultetet në rrezik mbylljeje/ 87 programe studimi rrezikohen në 6 universitetet publike
18/10 13:35
Tregti me Rusinë dhe Turqinë/ Janë në krye të listës për shkëmbimet nga porti i Durrësit
18/10 13:32
Të ekspozuar ndaj ndotjes/ Studimi: 100 përqind e shqiptarëve janë të prekur
17/10 22:18
Shtyhet gjyqi i Babales, Albert Veliu pritet që të ekstradohet nga Belgjika
17/10 21:01
“Kokaina, është e babait të Bledarit”, flet nëna e policit të burgut: Foto me armë është montazh
17/10 20:29
Përurohen studiot e reja të Top Channel
17/10 19:00
Në terrorin e zhurmave, lokalet e natës në Tiranë nuk zbatojnë asnjë kriter
17/10 16:33
Të ekspozuar ndaj ndotjes/ Studimi: 100 përqind e shqiptarëve janë të prekur
17/10 15:55
Shteti s’paguan faturat/ Trefishohen detyrimet ndaj OSHEE. Borxhi shkon në 113 mln euro
17/10 15:40
Feston Top Media! Ditëlindja e Tanit shënon nisjen e sezonit të ri televiziv
17/10 15:22
Rreziku nga zjarret- Gjirokastër, masat në terren nuk zbatohen
17/10 13:57
Tregu i patates/ Librazhd, prodhimi i njohur i Stëblevës grumbullohet në fshat
17/10 13:54
I largohen policisë falë terrenit malor, shpallen në kërkim 2 të rinj në Shkodër
17/10 13:24
Kripa e jodizuar- Kuvendi, projektligj për kontrollin e prodhimit dhe tregtimit
17/10 12:28