Trazirat në Tunizi, qeveria fillon reformat
14/01/2018 13:11

Prej fillimit të vitit Tunizia u përfshi nga protesta popullore për shkak të planeve të qeverisë për rritjen e taksave dhe të çmimeve. 800 persona janë arrestuar dhe pavarësisht vendimit të qeverisë sot për të ndërmarrë reforma, opozita tuniziane thotë se protestat do të vazhdojnë.

Anglia, me ministër Vetmie. Një dikaster që zbut izolimin social
18/01 11:52
Spanjë e Portugali, qindra kg kokainë të fshehura në ananas
18/01 11:37
Hetimi për dështimin më të madh të CIA-s
17/01 11:59
BE për Londrën: Zemra jonë, e hapur për ju
17/01 11:52
Test shëndetësor për Presidentin Trump, ja ç’thotë mjeku
17/01 11:33
Franca i huazon sixhaden e famshme Britanisë
17/01 11:25
Evitohet tragjedia, makina e policisë shkakton aksidentin
16/01 22:29
Flota e “skllevërve” koreano-veriorë në Shën Pjetërburg
16/01 14:53
Arrestohen prindërit “monstra”, mbanin lidhur në shtëpi 13 fëmijët
16/01 14:50
Panik në Japoni për peshkun vdekjeprurës
16/01 14:35
“Parkimi” i pamundur i një automjeti
15/01 15:43
Situatë alarmante në Kinë, gripi mbush spitalet
15/01 15:03
Merkel-Macron, bashkë në “përballjen epike” të Davosit me Trump
15/01 12:11
Trump reagon pas ofendimit të emigrantëve: Nuk jam racist
15/01 12:09
Hauai në panik, alarm fals për sulm me raketë
14/01 13:16
Trazirat në Tunizi, qeveria fillon reformat
14/01 13:11
Irani reagon ashpër: Do të hakmerremi ndaj sanksioneve të SHBA-së
13/01 12:30
20 vjeç dhe milioner: Do argëtohem ca
13/01 12:28
Trump mohon deklaratat raciste, pas “tërmetit” të reagimeve
12/01 20:59
Anulohet vizita, Trump nuk shkon ne Londer
12/01 12:05