Trageti i linjës Durrës-Ankona, përplaset me atë të linjës së Bari-t
26/02/2020 22:01

Moti i keq ka shkaktuar një incident në portin e Durrësit, por fatmirësisht pa probleme. Mbrëmjen e sotme trageti ”Klaudia” i linjës Durrës-Ankona në momentin që ka tërhequr spirancën dhe është shkëputur nga kalata për të nisur lundrimin drejt Italisë me udhëtarë dhe mjete në bord, është spostuar nga era e fortë duke u përplasur me një prej trageteve të linjës Durrës- Bari.

Rrëzohen dekretet e Metes/ Komisioni ligjeve voton kundra dekreteve për KÇK dhe ligjin e pronave
07/04 13:12
Gjykatat nuk punojnë/ KLGJ: Deri më 22 prill vetëm çështje urgjente
07/04 13:11
Mjekët refuzojnë shpërblimin/ Lezhë, personeli i urgjencës e dhuron për bamirësi
07/04 13:10
Preket një 46-vjeçar në Elbasan/ Pronar i një lokali që furnizohej nga kasapi i infektuar
07/04 13:09
Infektohet polici kufitar/ Rasti më i ri në Korçë
07/04 13:08
383 të prekur me Covid 19/ 6 raste të reja. 15 të shëruar në 24 orët e fundit.
07/04 13:07
Top News – Korona, Prof. i Harvardit/ Studim për efektet në Shqipëri
07/04 12:56
Top News – Ambasadorja Amerikane/ Një foto për të njohur Shqipërinë
07/04 12:51
Top News – Më pak raste në 24 orë/ Në spital, të shtruar 74 pacientë
07/04 12:48
Top News – Masat për koronën/ Lezhë, Meta-gjithçka për situatën
07/04 12:48
Vlorë/ Merr flakë banaku i një lokali në Lungomare, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme
07/04 12:14
Korona/ Shkon në 383 numri i të prekurve në vend, vetëm 6 raste të reja në 24 orët e fundit
07/04 10:51
Top News – OBSH, fakte të reja/ Covid 19, s’ka lidhje temperatura
07/04 10:46
Top News – Shqiptarët në kufi/ Majko në ‘Open’ ofron zgjidhjen
07/04 10:42
Top News – Vendim i ri për gjykatat/ Covid 19, mbyllur deri në 22 prill
07/04 10:23
Top News – Shqiptarët në karantinë/ Çfarë kërkojnë më shumë në internet
07/04 10:22
Lëvizje në rrugët e Beratit- Radhë të shumta në banka, njerëzit nuk respektojnë distancën
07/04 10:20
Gonzales: Faleminderit atyre që po kontribuojnë në luftën kundër Covid-19
07/04 09:24
Shkolla me telefon/ Mësimi realizohet nëpërmjet “whats app” apo “facebook”
06/04 22:37
Top News – 30 mijë teste për covid/ MSH – Ekspertët përcaktojnë gjurmimin
06/04 21:03