Top Talk: “Paketa Antishpifje”- Astrit Patozi një truk politik, Musa Ulqini – e domosdoshme
18/12/2019 17:13

Një debat i gjerë po zhvillohet këto ditë për nismën e ligjore të mazhorancës, për legalizimin dhe rregullimin e medias online në Shqipëri. Kjo çështje mori pjesën më të madhe të seancës parlamentare gjatë paradites me diskutimet e deputetëve. Ndërsa jashtë sallës së Kuvendit të Shqipërisë u mblodhën në një tubim proteste kundër "Paketës Antishpifje", gazetarë e përfaqësues të Shoqërisë Civile që kundërshtojnë aksionin ligjor qeveritar për portalet. Për shkak se po flitet për një temë ku politika dhe media vihen përballë njëra tjetrës, unë ftova sot në Top Talk dy ish-gazetarë në profesion, sot politikan aktiv. Astrit Patozi është në studio me mua, ndërsa deputeti socialist Musa Ulqini, ka lënë për pak minuta seancën plenare që vijon për të qenë prezent në Top Talk.

Top Talk: Nexhmije Hoxha dritë/hijet e vejushës së diktatorit
27/02 17:03
Top Talk: Astrit Patozi “smonton” skenarin e Ilir Metës për 2 Marsin. E ka axhendë personale
26/02 16:43
Top Talk:Ervin Bushati zhbën skenarin e Metës, negociatorët e PD-së në tryezë me ne
25/02 16:37
Top Talk:Petrit Vasili akuzon SPAK-un për neglizhencë. Duhej të kishte hetuar Kreun e KeD-së Dvorani
24/02 17:23
Top Talk: Andi Bushati i del krah Ilir Metës. Të merremi me provat, jo me qëllimin që ka presidenti
21/02 16:33
Top Talk: Kalkulimi juridik i Sokol Hazizajt për Metën, Ramën e Bashën nxjerr përfundimin fatal
20/02 17:18
Top Talk – Paralajmërimi i frikshëm i Frrok Çupit: Kërkohet eliminimi fizik i Edi Ramës
19/02 17:04
Top Talk: Spiropali grushti i shtetit po ndodh në opozitë ndaj Bashës nga Meta e Berisha
18/02 16:37
Shpërthen Arlind Qori në Top Talk: Garë mes partive kush t’iu shërbejë oligarkëve
17/02 16:53
Top Talk: Dyshimet e gazetarëve për OFL-në. Anila Hoxha dhe Enton Abilekaj paraqesin argumentet
14/02 17:20
Top Talk: Ralf Gjoni flet për peshqit e mëdhenj që duhet të arrestohen
13/02 16:44
Top Talk: Apeli i Luljeta Bozos për të dëmtuarit e tërmetit. Zbulohet edhe modeli i banesave të reja
12/02 17:24
Top Talk: Frrok Çupi sulmon Albin Kurtin. Zhbëri veten si Kryeministër
11/02 16:39
Top Talk: Ja kë zgjedh Grida Duma mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës?!
10/02 16:31
Top Talk: Basha e ka bllof idenë e zgjedhjeve, ndërsa Rama me OFL-në vë krimin nën kontrollin e tij
07/02 17:05
Top Talk: Merr jetë nisma anti-KÇK për gjyqtarët dhe prokurorët. Meta drejt shkarkimit
06/02 16:49
Top Talk: Premtimi bombastik. 1 mijë të pastrehë nga tërmeti bëhen me shtëpi. Ja afati…
05/02 16:37
Flamur Noka në Top Talk: PD kundër KÇK-së dhe pro SPAK-ut. Rama i frikësuar nga drejtësia
04/02 16:33
Ngjela në Top Talk: Albin Kurti kryeministër, frikë për Beogradin dhe Tiranën
03/02 16:28
Lefter Maliqi ofensivë interpelancash me ministrat. Gjonaj e Lleshaj të parët, Rama shmanget
31/01 16:37