Top Talk/ “Ilir Metës i rri ngushtë stofi i presidentit”
09/11/2018 17:07

“Unë gjykoj se Ilir Meta është më i fortë politikisht sesa kompetencat e tij. Ai është një personalitet i fortë politik, e në këtë kuptim, posti i presidentit i rri ngushtë. Unë besoj se Ilir Meta ka qenë dhe mbetet një alternativë politike”. Kështu do të shprehej i ftuari i kësaj të premteje në studion e emisionit “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, drejtori i Gazetës Mapo, Ervis Iliazaj.

Vizat, zgjedhjet dhe ngërçi politik, Tritan Shehu flet në “Top Talk”
18/04 17:18
A do ta padisë Ministria e Arsimit Mynyr Konin? Ja si përgjigjet Besa Shahini në Top Talk
17/04 16:39
Me LSI apo PS?! Ja cili do të jetë pozicioni politik i Ralf Gjonit
16/04 17:28
Rama në Top Talk: Opozita e gatshme për dialog, por ja çfarë kërkon…
15/04 17:53
Petro Koçi në Top Talk: Meta reagim të papjekur për juntën ushtarake dhe ushtrinë në aeroport
12/04 18:00
Top Talk/ Ministria e Brendshme e pranon: Grabitja në Rinas, cënim i sigurisë kombëtare!
11/04 17:04
Top Talk/Astrit Patozi: Opozita në greminë, Basha të japë dorëheqjen
10/04 16:54
“Dëmshpërblimi” me dhunë i banorëve tek “Bregu i Lumit”, Klevis Balliu flet në “Top Talk”
09/04 17:34
Hila në Top Talk: Ndryshe nga Brukseli, Washingtoni ka autoritet absolut në Tiranë
08/04 16:26
Top Talk/ Gjoca: Një sistem i ri zgjedhor do të shkatërronte oligarkinë politike në Shqipëri
05/04 16:51
“Top Talk”/ Kreu i Ballit Kombëtar sulmon ashpër Spartak Brahon
04/04 16:31
Arben Malaj në “Top Talk”, ka një mesazh për ministrin Cakaj
03/04 17:16
Top Talk/ A pagoi Salianji 200 mijë euro në aferën e Babales? Përgjigjet ish-deputeti
02/04 17:04
Top Talk/ Topi: Të adaptohet një ligj normal zgjedhor, jo hibrid
01/04 17:58
Top Talk/ Ironizon Spahiu: Të gatshëm të mbajmë Ramën edhe 20 vite në “kurriz”, që të mos rikthehen vizat
29/03 16:37
Top Talk/ Dyrmishi: Ballkani si “masha e nxehtë” e Rusisë për Europën
28/03 16:19
Top Talk/ Presidenti i ka dyert e mbyllura për zgjidhjen së krizës! Vasili: Meta ka shteruar çdo mundësi
27/03 17:22
Çili në “Top Talk”: Qeveria dhe opozita, kundër Reformës në Drejtësi
26/03 16:24
Koorporata shtetërore e pronave dhe kredive. Adrian Civici flet për rrisqet dhe avantazhet në Top Talk
25/03 16:56
Sprova e kombëtares për Euro 2020. Hafizi në Top Talk: Ngatërrojmë dëshirën me realitetin
22/03 16:05