Top Talk/ Arlind Qori, Lëvizja për Universitetin: Protesta vazhdon
06/12/2018 16:36

Protesta studentore sot mori të tjera dimensione, masiviteti i saj u shtua në Tiranë por edhe në rrethe. Ministria e Arsimit reagoi duke shfuqizuar njërën nga 4 kushtet që studentët kishin vënë, sikurse tarifa e vendosur për kreditet e mbartura. Por çfarë do të ndodhë tani me protestën pas vendimit të Ministrisë së Arsimit. Për të mësuar më shumë në studion e Top Talk ka qenë pedagogu Arlind Qori që militon brenda Lëvizjes për Universitetin, e cila është organizatore e protestës.

“Top Talk”, Bojaxhi: S’duhet rotacion, por ndryshim sistemi. Ndërkombëtarët, jo kompromis në dëm të demokracisë!
22/02 17:24
“Top Talk”, PS shpërfill opozitën: Në zgjedhje edhe pa PD e LSI
21/02 17:35
“Top Talk”, Ceka: Jo djegies së mandateve, opozita në Kuvend! S’ka ngjashmëri mes dy datave 20 Shkurt
20/02 16:53
“Top Talk”, Nishani: S’ka vend për konflikt civil. Ndërkombëtarët s’e duan Shqipërinë më shumë se shqiptarët
19/02 16:56
“Top Talk”, Denar Biba: Djegia e mandateve, e paprecedentë, e rëndë dhe e rrezikshme
18/02 17:32
“Top Talk”, situata para protestës së opozitës në këndvështrimin e Erl Muratit
15/02 17:31
Top Talk/ Boja ndaj Ramës, Tabaku: Nuk ishte incident i parapërgatitur
14/02 16:50
Top Talk/ Protesta e opozitës, Voda: Policia, plan të mirëorganizuar operacional
13/02 16:39
Top Talk/ Gëzim Tushi: Jemi shoqëri në depresion. Ja shkaqet e kësaj gjendjeje
12/02 16:35
“Top Talk”, Felaj: Protesta e opozitës? Mbrojmë rendin e sigurinë në vend!
11/02 17:55
Top Talk/ Zyrtare: Shqipëria drejt plakjes së popullsisë. E konfirmon INSTAT-i
08/02 17:07
Përballje e fortë në Top Talk/ Denis Dyrnjaja: 70 vjeç do ta gëzojmë pensionin? Arben Ahmetaj: Nuk është moshë e madhe!
07/02 17:26
Top Talk/ Shehi: Marrëveshja Basha-Rama, e dëmshme për opozitën
06/02 16:26
Top Talk/ A është AH1N1 gripi i derrit? Ministrja thotë “JO”
05/02 16:56
Top Talk/ Aleksandër Çipa: Retorika politike, shterpësi për çështjet madhore kombëtare
04/02 16:27
Dilemat e programit ekonomik të PD-së. Një ekspertizë nga Besart Kadia
01/02 17:35
“Ja ku pikëtakohet krimi me politikën”. Artan Hoxha flet në Top Talk
31/01 17:34
“Alo, Edi Rama jam. Eja në koalicion me ne”. Agron Duka përgjigjet nga “Top Talk”
29/01 17:12
Civici, në “Top Talk”: PPP jashtë kapaciteteve për t’u menaxhuar. Krijuan abuzim dhe korrupsion
28/01 17:13
Ndërrimi i kufijve? Edita Tahiri në “Top Talk”: Thaçi në axhendën serbo-ruse. Synohet Serbia e Madhe
25/01 17:02