Top Talk/ Agron Duka: Bojkoti jo zgjidhja më e mirë, por presim rezultate
14/11/2018 17:18

Prej kohësh PD dhe aleatët e saj kanë bojkotuar Kuvendin e Shqipërisë duke vendosur një marrëdhënie të kushtëzuar me Parlamentin, për shkak të asaj që opozita e cilëson si kriminalizim të qeverisë dhe qeverisjes. Por a po prodhon ky qëndrim politik efektin e duhur dhe a janë të gjithë aleatët në një mendje me demokratët për këtë strategji? Për të mësuar më shumë mbi klimën brenda opozitës dhe strategjinë e saj politike në Top Talk, ka qenë i ftuar Agron Duka, Kreu i Partisë Agrare Ambjentaliste, një nga Aleatët e Lulzim Bashës.

Top Talk/ Drejtori i BKT: Me këtë ritëm rritjeje, vendet evropiane i kapim pas…
14/12 16:44
Top Talk/ Ngjela: Studentët kuptuan që janë të varfër nga korrupsioni shtetëror
13/12 17:30
Top Talk/ Tupja: Dialogu me kryeministrin? I rrezikshëm sepse Rama…
12/12 16:36
Dhjetori i Dytë, Patozi në “Top Talk”: Uroj të përfundojë me një forcë të re politike
11/12 16:43
Top Talk/ Spiropali: Gati për të dialoguar me studentët. Revolta buron nga…
10/12 17:30
Protesta e studentëve, Profesor Kabo ka një mesazh për kryeministrin Rama… i kujton edhe De Golin
07/12 16:29
Top Talk/ Arlind Qori, Lëvizja për Universitetin: Protesta vazhdon
06/12 16:36
Top Talk/ Dardan Konjufca: Protesta e studentëve me karakter politik, por jo me mbështetjen e opozitës
05/12 16:32
Dritan Hila në “Top Talk”: Rama-Basha-Meta, s’lejojnë krijimin e partive të reja
04/12 16:13
Përplasja me gazetarët, Çipa në “Top Talk”: Tendencë e Ramës për ta politizuar gazetarinë
03/12 17:22
Raporti i “Helsinkit” dhe vërtetësia e procesit të vettingut
30/11 17:18
Balliu, ndjesë publike në Top Talk për moslegalizimin e banesave gjatë qeverisjes së PD-së
29/11 17:02
Ing. Ngjeqari, apel Ramës: Rishiko projektin, kostoja mund të përgjysmohet!
27/11 17:03
Taksa ndaj produkteve serbe, Lluka: Bizneset shqiptare të shfrytëzojnë mundësinë
26/11 16:24
Unaza e Re, Gjylameti në “Top Talk”: Opozita të tërhiqet nga thirrjet e dhunës
23/11 16:48
Top Talk/ Protesta, Artur Zheji: Jemi në pikën më kritike, qeveria e shkëputur nga realiteti
22/11 17:05
“Top Talk”/ Fatmir Mediu: Opozita duhet të jetë në Parlament
21/11 16:20
Gjuha fyese nga ligjvënësit, Përparim Kabo në Top Talk: Koha t’i ndryshojmë
20/11 16:33
Salianji përballë Veliajt në zgjedhje? Deputeti i PD përgjigjet në Top Talk
19/11 16:49
Top Talk, Nazarko: “Lleshaj”, Meta imponoi respekt institucional
16/11 16:52