Top Talk: 6 piramidat që krijoi politika shqiptare sipas Prof. Përparim Kabos
31/12/2019 16:15

Në intervistën e fundit për këtë vit në Top Talk ishte i ftuar Prof.Dr Përparim Kabo. Këtë vit Shqipëria shënoi shifra mbresëlënëse negative për largimin e popullatës në emigrim. Profesor Kabo shpjegon shkaqet që shtyjnë shqiptarët të largohen. Antropologu i shquar thekson faktin se politika në Shqipëri në këto 30 vite ka krijuar 5 piramida shkatërrimtare për vendin. Ai i përmend ato dhe efektet e tyre me radhë. Profesor Kabo ndalet edhe të Sfidat e mijëvjeçarit një dokument që përfshin shumë fusha dhe që Shqipëria e ka firmosur por nuk është angazhuar për të realizuar asgjë nga prej objektivave themelorë.

Mjeku Vasil Llajo në Top Talk: Testet për koronën nga shteti, përfshirja e privatëve sjell konfuzion
31/03 17:02
Rama në Top Talk: Prilli muaji i zjarrit, paralajmëron një Eurobond të ri dhe flet për papunësinë
30/03 18:08
Top Talk: Gazetarët nuk duan lëmoshë, por mbështetjen që iu takon për misionin që kanë. Ja apeli
27/03 17:14
Top Talk:Solidaritet edhe për koronavirusin. Nisma e “Çelësi Media Group”,ja çfarë ofrojnë donatorët
26/03 17:50
Top Talk: Turizmi në “shok” nga Coronavirusi. 1.9 miliard euro humbje.90% e rezervimeve janë anuluar
25/03 16:52
Top Talk:Mesazhi i fortë i Spitalit Amerikan.S’ka vend për panik.Kemi gati 400 shtretër për Covid-19
24/03 16:43
Kryebashkiakët në Top Talk: Voltana Ademi duam transparencë e fonde. Leli Vlora Ok!
23/03 16:50
Top Talk: Erion Veliaj flet për dezinfektimin dhe planin për një situatë emergjencë nga Covid-19
20/03 17:18
Top Talk: Asnjë ndryshim për kreditë dhe pagesat e detyrimeve. Bankat ia hedhin topin qeverisë
19/03 17:12
Top Talk: Gjergj Luca elozhe kryeministrit, gazetari nuk është koha për to, por për Coronavirusin
18/03 17:02
Apeli i fortë i gazetarit Denis Dyrnjaja nga Top Talk për karantinimin
18/03 16:39
Top Talk:Apeli i fortë i biznesit për bankat. Toleroni shlyerjen e kredive dhe hapni kreditimin
17/03 17:22
Top Talk: Coronavirusi financiar. Ja Hapat e domosdoshëm. Flet ekspertja e financave Irena Beqiraj
16/03 17:47
Top Talk: Kryeinspektori i Republikës bën paralajmërimin e fortë për Covid-19
13/03 17:43
Top Talk: Covid-19. Prof. Përparim Kabo ka një “recetë publike” për qytetarët dhe politikën
12/03 17:23
Top Talk:Një apel për qeverinë, konsideroni edhe ekspertizën e opozitës.Covid-19 kërkon bashkëveprim
11/03 17:06
Top Talk: Sociologu Gëzim Tushi zbërthen trekëndëshin e ndërveprimit të Coronavirusit
10/03 17:48
Top Talk: Etilda Gjonaj i përgjigjet Ilir Metës.Beteja s’ka mbaruar. Njohim çdo qëndrim të Venecias
09/03 17:39
Top Talk: Aleatët “komplot” ndaj Bashës. Koalicion i ri brenda së djathtës. Ja kush janë aktorët
06/03 16:44
Top Talk: Rudina Hajdari zbulon 3 propozimet për ndryshimin e sistemit zgjedhor
05/03 17:12