Top Story/ Lidhjet e fshehta të Fatmir Xhafajt me botën e biznesit
05/12/2018 21:52

Njohja mes Fatmir Xhafajt dhe Besos së Tajvanit, siç e njohin të gjithë është e hershme. Prej vitesh kanë qarkulluar zërat se Fatmir Xhafaj dhe Besnik Sulaj kanë qënë pronar të kompleksit të pishinave pranë Liqenit Artificial, Aquadrom. Sipas Qendrës Kombëtare të Regjistrimit, Xhafaj nuk rezulton të ketë qënë aksioner, por fijet të çojnë tek ai. Një nga aksionerët e Aquadrom, Arjan Pelushi, ka në pronësi një firmë ndërtimi të quajtur Leaser Construksion. Kjo firmë ka ndërtuar pallatin e kunatit të Xhafës në Pogradec.

Basha, dy rrugë për Ramën: Para drejtësisë, ose si Gruevski! Protesta është qytetare
15/02 20:19
Negociatat me Bashkimin Evropian, Walter Glos: Vendimi, i dëmshëm për zgjedhjet në qershor
15/02 12:24
Rama: Boja, një turp! Shqiptarë, ata nuk e kanë me mua, por me ju!
14/02 20:20
Aleatët e PD: Protesta s’do të jetë e dhunshme, por do të largojë Ramën nga pushteti
13/02 20:43
Rama: Dajti, miku i Berishës; Me protestën, Basha kërkon të hyjë në qeveri
13/02 20:41
KQZ: Hiqni simbolet partiake! Letra për ministritë
13/02 15:10
Basha: Evropa po pret që të rrëzojmë Ramën!
13/02 14:27
Ekskluzive, zbulohen 30 spiunët e ish-Sigurimit. Diplomatë, MB, Akademia e Shkencave e universitete
12/02 20:24
Basha: Rama, afat deri të premten. Të shtunën, populli do ta zërë në çark si minjtë
12/02 20:21
Rama ironizon Bashën: Do pushtetin? Të aplikojë te “Shqipëriaqëduam”. Përgjigje për 10 ditë
12/02 20:20
Basha në Pogradec, fton banorët në protestë në Tiranë
12/02 15:47
“Tahiri”, hetimet nuk zgjaten
11/02 21:35
Meta “djeg” Angjelin, rrëzon mundësinë e emërimit të tij te KLSH-ja
11/02 20:59
Lushnja, e kapur nga krimi. Basha akuzon: Rama s’thotë dot dy fjalë për Dajtin
11/02 19:54
Opozita, koalicion në zgjedhje. Draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore
11/02 19:51
Nis puna për ujësjellësin e ri në Ersekë, Rama: Të zhvillojmë agro-turizmin
10/02 21:27
Basha në Vlorë: Rama ju ka harruar, largohem nëse nuk mbaj premtimet
10/02 15:40
Turi i Ramës në Korçë, nis puna për rrugën që lidh Libonikun me Drithasin
10/02 13:02
Rama: Do marrim Pogradecin!
09/02 18:28
Basha: Dajtin po e lirojnë!
09/02 15:29