Top Channel, rekord në “Youtube”/ Në mars 97.6 milionë shikime, 10.7 milionë orë
03/04/2020 15:38

Angazhimi maksimal i Top Channel për t’i qëndruar pranë të gjithë shqiptarëve edhe në këtë moment të vështirë me emergjencën e koronës, ka sjelle një shikueshmëri rekord të programeve. Jo vetëm në transmetimet televizive por edhe në kanalin tonë në youtube. Në muajin Mars, kanali i Top Channel që ka 1 milionë e 60 mijë abonente por edhe shikues të jetë, I kanë parë prodhimet e Top Channel plot 97.6 milionë dhe te gjithë se bashku kane shpenzuar 10.7 milionë ore. Nevoja maksimale për të qenë sa më pranë të informuar ndërsa shqiptarët në Shqipëri e kudo në botë janë në izolim, ka rritur shikueshmërinë. Këtij interesi Top Channel i është përgjigjur me një punë të madhe në volum por edhe cilësore. Prej katër javësh informacioni ka qenë kryefjala e ekranit tonë. Edicionet informative të mbrëmjes janë zgjatur në 60 minuta me një mbulim të plotë të gjithë thellësisë së problemeve dhe gjeografisë. Në fashot e tyre emisionet “Wake Up”, “Shqipëria Live”, "Portokalli", “Pop Culture”, “Ftesë në Pesë”, “Fiks Fare”, “Gjurmë Shqiptare”, “Fshatrat e Shqipërisë”, “Ora e Tiranës”, “Lindje Perëndim”, “E Diell”, “Vitrina e Librit” dhe emisioni politik “Open” kanë qenë dhe janë zgjedhja e parë e shqiptarëve.

Top News – 9 orë pa ‘tym të bardhë’/ 3 ambasadorë takuan 4 negociatorët
02/06 21:42
Top News – Në kërkim nga SHBA/ Kapet shqiptari pas 7 vjet në arrati
02/06 21:41
Top News – Dëshmia e 15 vjeçares/ “Roja ka abuzuar dhe me të tjera”
02/06 19:55
Besimtarët në kishën e Laçit/ Rikthehen pas heqjes së masave kufizuese ndaj Covid-19
02/06 19:53
Trafiku i Arabëve në Shqipëri/ Pjesa 2 e Top Story. Fakte të reja, si abuzohet me lejen e qëndrimit
02/06 19:52
Durrësi, në pritje të pushuesve/ U hapën plazhet & kufijtë, por hotelet në fazën e aplikimit për leje
02/06 19:50
Pa test nuk hyn në Kosovë/ Prej dy ditësh radhë të gjata me automjete në kufi
02/06 19:43
Ikin 7 drejtorë/ Çfarë po ndodh në kadastrën e Vlorës. Dorëhiqen nga presioni i abuzimit me tokat
02/06 19:39
Top News – Takimi me pronarët/ Basha premton zgjidhje për pronat
02/06 19:21
Top News – OFL, lista e ‘zezë’/ 1300 persona me pasuri kriminale
02/06 17:28
Top News – Rivlerësimi i pronave/ Afati do shtyhet deri më 31 dhjetor
02/06 17:26
Pengesa në kufirin Kosovë-Shqipëri/ Prej dy ditësh krijohet rradhë të gjata me automjete
02/06 16:53
Reforma në mbikëqyrjen amerikane / Ambasadorja thërret negociatorët, “që reforma të përmbyllet”
02/06 16:35
Nesër seanca për qeverinë / Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Gashi: I kemi votat
02/06 16:35
Top News – Vdekja e shtetasit Sirian/ Policia-u rrezua nga kati i tretë
02/06 16:34
Top News – ‘Akademia e biçikletës’/ Veliaj, apel për të lënë makinat
02/06 16:34
Turizëm në kushte pandemie/ Në fshat distanca respektohet më lehtë
02/06 15:58
Top News – “Për të ardhur keq nëse humbet momenti”/ Zgjedhorja, Varhelyi: Marrëveshja, thelbësore!
02/06 15:41
Jeta pranë pallateve të dëmtuara/ Durrës, banorët e trembur për sigurinë e ndërtesave
02/06 15:29
Gjykata lë në burg të arrestuarit, e mitura: Roja i shkollës ka abuzuar edhe dy vajza të tjera
02/06 15:25