Tomorr Kokona: Me 110 dollarë, me një fjalor gjermanisht, u arratisa dhe nuk u riktheva me ansamblin në Shqipëri në 1991
12/09/2019 09:35

Tomorr Kokona aktualisht ai punon si konsulet I bizneseve në industrinë kreative. Për emisionin Diaspora ai ka rrëfyer historinë e tij të emigrimit dhe si arriti nga Spanja të emigrojë në Angli. Tomorri u largua me një turne me ansamblit shtetëror drejt jugut të Spanjës. Gjatë turneut ai u arratis një natë përpara se të ktheheshin në Shqipëri. Në orën 3 të mëngjesit ai doli nga hoteli ku ishin të akomoduar, dhe nuk u rikthye me grupin në Shqipëri. Në Spanjë ai nisi një jetë të re, dhe me shumë sfida. Në vitin 1994 ai emigroi drejt Anglisë ku dhe u aktivizua vullnetarisht në shumë nisma dhe evente të diasporës shqiptare. Tomorr Kokona gjatë karrierës së tij në shqipëri ka qenë dhe asistent i koreografit Panajot Kanaci. Autore e Diaspora : Ledja Liku

“Skandalet e diplomacisë” – Një investigim për emërimet & abuzimet në shërbimin e jashtëm – Top Story
17/09 22:15
Fiks Fare, I moshuari abuzon seksualisht me të sëmurën mendore, 17 Shtator 2019, Pjesa 2
17/09 21:01
Ftesë në 5, Të pathënat e Elton Ilirjanit, 17 Shtator 2019, Pjesa 1
17/09 18:32
Open – “Vjeshta e Opozitës” fut në ‘sherr’ Bushatin, Klosin, Salianjin, Pezen, Sejaminin dhe Bolinon
17/09 10:28
Deputeti i PS, Bushati ironizon Metën në “Top Talk”: Presidenti flet artistikisht
17/09 10:27
Ndodh në Open, Klosi i jep të drejtë Salianjit për të gjitha denoncimet dhe akuzat ndaj Qeverisë
17/09 10:26
Lindje-Perëndim/ Amazona – Kostoja e tmerrshme e zjarreve në “mushkërinë e botës”
15/09 17:15
Ilir Shaqiri: Me cantë në krahë ecja rrugëve të Italisë…Nuk më pranonin, pasi nuk kisha dokumenta.
14/09 20:00
Artan Hoxha në ‘Top Talk’: Ju tregoj misionin antikrim të “50 specialëve” të FAST
13/09 10:43
Ka krizë apo nuk ka krizë? Debat për të mos u humbur mes Ngjelës dhe Dukës
13/09 10:42
Oferta më e mirë – Coco.mama.kids
13/09 10:42
Top Story/ “Përdhunimet e serbëve”, një dokumentar që rrëfen dhimbjet e luftës së Kosovës
12/09 09:41
Nazarko “prish” fjalorin për Tahirin: Saimiri është zëne në leme për një makinë b…
12/09 09:38
Tomorr Kokona: Me 110 dollarë, me një fjalor gjermanisht, u arratisa dhe nuk u riktheva me ansamblin në Shqipëri në 1991
12/09 09:35
Policia që e duan të gjithë. Një ditë me policen e qarkullimit më të famshme
10/09 11:07
Thethi – Vendi i Kreshnikëve – Fshatrat e Shqipërisë
10/09 11:06
Gjurmë Shqiptare – Misteri i pllakës që mahniti shqiptarët
07/09 20:45
Frederik Ndoci: “28 vite jashtë atdheut” mall, kujtime, sakrifica, emocion…
07/09 18:34
Më romantik se kurrë! Reperi i njohur surprizon të shoqen në mes të emisionit
07/09 17:15
3V Fejzo – Oferta më e mirë
07/09 17:15