Tokat, “7501” do të ndryshojë/ Qeveria kërkon ndihmën e Venecias për ligjet e pronave
18/09/2019 20:10

Qeveria dhe parlamenti kanë nisur përpjekjet për të korrigjuar një mori me ligje që kanë shkaktuar një kaos dhe plot padrejtësi me pronat. Për këtë është kërkuar edhe një opinion nga komisioni Venecias.

Komenti i korespondentit të Europa e Lirë, në Bruksel: Franca, një lojë e humbur
18/10 15:31
Fermerët ankohen për pesticidet- Zadrimë, cilësia e keqe dëmton bujqit
18/10 14:18
Kriza për kushtetuesen/ Vettingu ngadalëson procesin e përzgjedhjes së kandidatëve
18/10 14:17
Fakultetet në rrezik mbylljeje/ 87 programe studimi rrezikohen në 6 universitetet publike
18/10 13:35
Tregti me Rusinë dhe Turqinë/ Janë në krye të listës për shkëmbimet nga porti i Durrësit
18/10 13:32
Të ekspozuar ndaj ndotjes/ Studimi: 100 përqind e shqiptarëve janë të prekur
17/10 22:18
Shtyhet gjyqi i Babales, Albert Veliu pritet që të ekstradohet nga Belgjika
17/10 21:01
“Kokaina, është e babait të Bledarit”, flet nëna e policit të burgut: Foto me armë është montazh
17/10 20:29
Përurohen studiot e reja të Top Channel
17/10 19:00
Në terrorin e zhurmave, lokalet e natës në Tiranë nuk zbatojnë asnjë kriter
17/10 16:33
Të ekspozuar ndaj ndotjes/ Studimi: 100 përqind e shqiptarëve janë të prekur
17/10 15:55
Shteti s’paguan faturat/ Trefishohen detyrimet ndaj OSHEE. Borxhi shkon në 113 mln euro
17/10 15:40
Feston Top Media! Ditëlindja e Tanit shënon nisjen e sezonit të ri televiziv
17/10 15:22
Rreziku nga zjarret- Gjirokastër, masat në terren nuk zbatohen
17/10 13:57
Tregu i patates/ Librazhd, prodhimi i njohur i Stëblevës grumbullohet në fshat
17/10 13:54
I largohen policisë falë terrenit malor, shpallen në kërkim 2 të rinj në Shkodër
17/10 13:24
Kripa e jodizuar- Kuvendi, projektligj për kontrollin e prodhimit dhe tregtimit
17/10 12:28
Kadare fiton çmimin ndërkombëtar “Neustadt” për Letërsi
17/10 12:26
Në pritje të nipërve nga Siria/ Prindërit e xhihadistit të vrarë asnjë lajm nga familja e tij
17/10 12:12
Operacion policor në Vlorë, ndalohen 7 persona dhe 3 të tjerë shpallen në kërkim (EMRAT)
17/10 12:05