Thaçi fton Kurtin për mandatin/ Kreu i VV: Unë mandatar, por kthehemi në bisedime me LDK
20/01/2020 13:21

Presidenti, Hashim Thaçi, pas pranimit të propozimit të mandatarit për formimin e Qeverisë nga Lëvizja Vetëvendosje, e ka ftuar të propozuarin Albin Kurti për ta pranuar dekretin.

Përvjetori në Kosovë/ “New Born” me imazh të ri
17/02 21:54
Festa e Pavarësisë në Kosovë/ Mungoi parakalimi i trupave të FSK, qytetarët u organizuan vetë
17/02 19:45
Kosova feston Pavarësinë/ 12 vite nga shpallja e shtetit më të ri në Europë
17/02 19:37
Kosova feston/ Zbulohet monumenti “New Born”
17/02 17:17
SHBA në mbështetje të Kosovës/ Pompeo: Sovraniteti dhe pavarësia e Kosovës, thelbësore për Ballkanin
17/02 16:29
Kosova feston pavarësinë/ 12 vite nga shpallja e shtetit më të ri në Europë
17/02 16:24
Kosova feston 12 vjet pavarësi nga Serbia
17/02 14:03
​Kurti: Prekazi, kryeqytet i qëndresës së popullit shqiptar
17/02 11:40
Kurti-Thaci, bashkë për Pavarësinë, axhenda e aktiviteteve në 12 vjetorin e krijimit të shtetit të Kosovës
16/02 20:38
Pavarësi e 12 e Kosovës, aktivitetet në Prishtinë nisën që sot
16/02 20:21
Dialogu Serbi-Kosovë/ Shefi i diplomacisë evropiane: Do të nisë së shpejti
16/02 12:20
Thaçi: Jemi të përkushtuar për të arritur marrëveshje me Serbinë
15/02 18:14
Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
15/02 15:44
Përballja e parë Kurti-Vuçiç/ Në konferencën e Sigurisë në Mynih, në panel edhe Kryeministri Rama
15/02 12:19
Marrëveshja për hekurudhat Beograd-Fushë Kosovë
14/02 09:47
Vettingu në Kosovë/ Premtimi i Kurtit, duhen ndryshime të Kushtetutës
13/02 20:07
Bie koalicioni VV-LDK në Prizren/ Vendin e merr kandidati i PDK-së
13/02 19:28
“Mësim deputetëve analfabetë”/ Protesta para selisë së Kuvendit të Kosovës
13/02 15:56
Kurti letër Thaçit: Takohemi sot për të bashkërenduar qëndrimet tona rreth politikës së jashtme
13/02 15:21
Pompeo i shkruan Kurtit: Taksa dhe njohja e ndërsjellë me Serbinë, prioritete
13/02 12:25