Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë – Live 28 Nëntor 2019
28/11/2019 12:52

Një tërmet i fuqishëm tronditi në orët e para të mëngjesit të datës 26 Nëntor 2019, Shqipërinë. Lëkundjet me magnitudë 6.4 në epiqendër apo intensitet 8 ballë fatkeqësisht morën disa jetë njerëzish e mbi 650 janë plagosur në Tiranë, Durrës, Fushë- Krujë e Kurbin. Pamje të rënda, rrënoja dhe ambulanca në rrugë ishin imazhet surreale që pa sot çdo shqiptar. Lëkundjet u ndjenë në të gjithë vendin por edhe deri në Prishtinë. Pranë epiqendrës në detin Adriatik pra në Durrës janë dhe dëmet më të mëdha. shumë banorë mbetën nën rrënojat e pallateve të shembura. disa janë nxjerrë të gjallë. të tjerë nuk ia dolën dhe operacionet e shpëtimit vazhdojnë. Post lëkundjet vazhdojnë, gazetarët dhe kamaremanët e Top Channel ndodhen në lagjet dhe zonat ku ka më shumë dëme dhe në këtë edicion të jashtëzakonshëm lajmesh, Live 28 Nëntor 2019 ne vazhdojmë të përcjellim hap pas hapi.

Hell’s Kitchen Albania – Sezoni 2, Episodi 9, 13 Dhjetor 2019 – Reality Show
14/12 13:34
Eni Vasili dhe Monika Kryemadhi debatojnë ashpër në Open. “E derdhe kupën”…
13/12 14:29
Open- Sherr mes Kryemadhit dhe Eni Vasilit. Kryetarja e LSI përplaset me Dudushin e Bolinon
13/12 14:29
“Lëri këto bilbilosje”, Dudushi-Kryemadhit: Pranove se je e korruptuar
13/12 14:28
“Vetëm unë jam ‘i zi’ të flas edhe unë”/ Rama banorit rom: Ti je si shpirt, hajde ulu këtu afër meje
12/12 09:41
Shtëpitë e reja për të pastrehët/ Jo në pallate, më të lira dhe të mobiluara e çelsa në dorë
12/12 09:40
“Ndërtues që vrasin” – Njihuni me të babëziturit e pallateve në Durrës – Top Story
11/12 08:38
Open- Cilat janë zgjidhjet për situatën post-tërmet? Analiza dhe debate të forta mes të ftuarve
10/12 11:27
Ftesë në 5, Robert Berisha flet për Norën & “dashnoren” e tij të fundvitit, 9 Dhjetor 2019, Pjesa 3
10/12 11:27
Edicioni Informativ, 09 Dhjetor 2019, Ora 19:30
10/12 11:26
Gjurmë Shqiptare – Historia e panjohur e Ismail Qemalit. Rrëfimi i jashtëzakonshëm
09/12 10:33
Silvio ka një lajm të rëndë për të dhënë në PËR’PUTHEN,”E Diell” 8 Dhjetor 2019
09/12 10:33
Portokalli – Episodi 9, Sezoni 32, 08 Dhjetor 2019
09/12 10:33
Episodi i plotë: Shiko kush LUAN 3, 7 Dhjetor 2019, Entertainment Show
08/12 10:47
Fitoi 105 milionë paund/ Të nesërmen sërish në punë me kamionin e vjetër
08/12 10:47
Rama foto me “katunarin terrorist” të Saukut: E vras një pulë për ty
08/12 10:46
I shpëtuan tërmetit/ Surpriza për Alesjon dhe Aurelin, takohen me Ronaldon dhe Buffon
07/12 09:49
Hell’s Kitchen Albania – Sezoni 2, Episodi 8, 6 Dhjetor 2019 – Reality Show
07/12 09:46
Top Story – “Pabesia” – Dhimbje, vuajtje dhe lot për 51 viktimat e tërmetit vdekjeprurës
06/12 12:10
Vogëlushi i kishte ngulur sytë dhe po e dëgjonte me vëmendje, Rama bën gjestin epik
06/12 12:06