Takimi Putin-Kim. Kritika SHBA-së nga Koreja e Veriut
26/04/2019 10:04

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka akuzuar SHBA-në se ka vepruar me qëllime të këqija gjatë samitit të mbajtur më herët këtë vit me Presidentin Donald Trump.

Shba, ultimatum Turqisë. “Jo armë ruse, blini raketat amerikane”
24/05 15:28
Elon Musk çon në hapësirë 60 satelitët e parë për internet të shpejtë
24/05 15:14
Protestë globale për klimën/ Miliona të rinj protestojnë sot në 110 vende të botës
24/05 15:12
Pa gjumë në Berlin! Bilbilët “pushtojnë” parqet
24/05 13:03
“Trafik” në Everest, qindra alpinistë presin radhën për t’u ngjitur në majë
24/05 12:56
E përlotur, kryeministrja britanike jep dorëheqjen
24/05 12:53
Kina po shpon ozonin/ Po lëshon në atmosferë gazin që shkatërron shtresën mbrojtëse
23/05 15:49
Nisin zgjedhjet europiane/ Britanikët dhe holandezët në kutitë e votimit
23/05 15:22
Porche i vjetër në ankand/ Automjeti i rrallë pritet të shitet 20 milionë dollarë
23/05 12:40
Meksikë, ankand me makinat luksoze të konfiskuara
23/05 12:38
Banorët mbrojnë ujëvarën/ Dibër, kundër projektit për HEC në lumin e Setës
23/05 12:37
Parada e Marinës, një javë shfaqjesh në Nju Jork
23/05 12:15
Zgjedhjet europiane: Nervozizëm në Berlin
23/05 12:07
Kompanitë europiane shkelin rregulloret e BE-së
23/05 11:57
“Huawei”, nisin pasojat e para të kufizimeve nga SHBA
23/05 11:53
Një “pub” nga ku mund të dalësh esëll, në Irlandë!
23/05 11:51
Një triko me peshë politike, në prag të zgjedhjeve për PE
23/05 11:49
Kompanitë e mëdha, letër Trumpit: Jo luftë tregtare me Kinën
22/05 18:54
Si nisi konflikti SHBA-Huawei
22/05 18:43
Të majtët, ironi me zgjedhjet/ Die Partei vendos kandidatë me emra nazistësh
22/05 16:51