Sulm terrorist në Paris
20/04/2017 00:00

Një oficer policie është qëlluar për vdekje dhe një tjetër është plagosur rëndë nga dy persona të armatosur me kallashnikovë në bulevardin qëndror “Champs Elysees” të Parisit, vetëm pak minuta më parë.

Putin viziton Sirinë, njofton tërheqjen e pjesshme të trupave ruse
11/12 14:17
“Edhe BE të njohë Jeruzalemin!”
11/12 13:08
Art nga burgu famëkeq i Guantanamos
10/12 15:42
“Pew”: Myslimanët në Europë, në rritje!
10/12 15:40
Egjipt, zbulohen dy varre të reja. Shpresë për ripërtëritjen e turizmit
10/12 12:27
Zyrtari i OKB-së në Veriun komunist: Nevojë urgjente, kanalet e komunikimit
10/12 12:25
Gaz lotsjellës në protestën anti-Trump në Liban
10/12 12:24
Kaliforni, zjarret shkatërrojnë avokadon
09/12 12:07
Britanikët mund të votojnë sërish për Brexit
09/12 12:02
Të bllokuar në Serbi, drama e emigrantes afgane
08/12 20:36
Kina pezullon ndalimin e ngrohjes me qymyr
08/12 14:22
Rreziku i “intifadës” së re, SHBA-palestinezëve: Mos anuloni bisedimet
08/12 09:52
Përparon “Brexit”, Britania pranon kushtet e BE-së
08/12 09:45
Takimi me rusët, Trump Jr refuzon të përgjigjet
07/12 21:11
Dhuna për Jeruzalemin, rrezikohet një intifadë e re
07/12 15:04
Australia miraton në Parlament martesat gay
07/12 11:44
FMN: Stabiliteti financiar rrezikohet nga borxhi kinez
07/12 11:07
Zjarret në Kaliforni, imazhe apokalipsi nga Los Angeles
07/12 10:56
Njohja e Jeruzalemit, e gjithë bota kundër Trumpit
07/12 10:53
Jeruzalemi kryeqytet, të gjithë kundër Trump!
07/12 00:24