Spektakël dimëror, ngrijnë ujëvarat dhe lumenjtë në Kinë
18/01/2018 09:43

Rënia e fortë e temperaturave në Kinë është bërë shkak i një spektakli të rrallë natyror: me termometrin që shënon -10 gradë Celsius, ujëvarat e pjesës jugore të qytetit Changzi kanë nisur të ngrijnë duke krijuar blloqe të trasha akulli dhe grupe të mrekullueshme stalaktitesh.

Voilà – Traditat më të çuditshme në planet
15/02 19:15
Voilà – Rimodelimi i vetullave nga personazhet Vip
15/02 19:15
Voilà – Mihrije Braha dhe Naim Abazi Intervista
15/02 19:15
Voilà – Kush janë personat më të pasur në botë?
15/02 19:15
Wake Up/ Klint Çollaku: Kënga “Kush të do” përjetim personal
15/02 13:25
Revolucion në WhatsApp, hyrja në grupe vetëm me leje
15/02 13:11
Cilat janë frutat e ballkonit? Emisioni “Në Shtëpinë Tonë” ju sjell disa sugjerime
15/02 11:43
“Thuaja me një lule”
14/02 14:15
Në shtëpinë tonë/ Karbohidratet, nutricionistja: Ja përse janë të rëndësishme në dietën ditore
14/02 11:48
Në shtëpinë tonë/ Infeksionet urinare dhe vaginale, mjekja: Kujdes nga tualetet e lokaleve
14/02 11:44
Wake Up/ Olesia Leço: Pse është kthyer 14 shkurti në një “gllabërues” parash?
14/02 10:59
Wake Up/ Alda Bardhyli: Librat më të bukur të dashurisë që mund të dhuroni
14/02 10:54
Wake Up/ Rikthimi i Nertila Kokës, këngëtarja rrëfen jetën në Suedi
13/02 11:52
Top Show/ Valer Kolnikaj: 15-vjeçarja, “fantazmë”! Askush nuk e njeh në Malësinë e Madhe
13/02 11:14
Këngëtari i njohur s’do të marrë më pjesë në festivale: Janë kthyer në pazar!
12/02 17:28
Wake Up/ Devis Xherahu rrëfen kujt ia dedikon “Zemër e shqetësuar”
12/02 12:40
Në shtëpinë tonë/ Punimi dekorativ i hekurit
12/02 11:43
Sot vajza e aventurave, por puna e saj e parë ishte shitëse e çajit të malit
11/02 21:08
Ditëlindje me njerëz të panjohur?! As që krahasohet me sfidën e radhës
11/02 21:05
Bunkerët shqiptarë, në BBC. Një fotograf dokumenton në një libër historinë
11/02 20:41