Specialja e nis me Haradinajn. Gjykata me seli në Hagë sipas ligjeve të Kosovës, me gjyqtarë e prokurorë të huaj
19/07/2019 19:30

12 dhjetorin e vitit të kaluar, Ramush Haradinaj deklaronte se ``askush nuk ka të drejtë ta turpërojë Kosovën dhe të fshihet, të pengojë apo t’i shmanget drejtësisë``. Kryeministri i dorëhequr i Kosovës i mëshoi me forcë asokohe idesë se Ushtria Çlirimtare ishte e pastër dhe kjo do të dëshmohet në të gjitha proceset.

Në dhjetor pritet një përgjigje nga qeveria gjermane lidhur me patentë shoferë
13/11 15:44
Shengeni ballkanik, Kurti i pergjigjet Kryeministrit Rama: Duhej të priste formimin e qeverisë së re
13/11 15:41
“Si po mashtrojnë me foton time”/ Rrëfimi i kosovarit në emër të të cilit kërkohen para
13/11 12:50
MPJ mohon tërheqjen e njohjes nga Gana, kritikon mediat
12/11 19:55
Thaçi takon Vuçiç/ Takimi i ndërmjetësuar nga presidenti Macron
12/11 19:19
Aksidente në Kosovë – Tre viktima në vetëm 24 orë
10/11 23:45
Kritika nga Thaçi dhe Mustafa/ Presidenti i Kosovës nuk shkoi në samit
10/11 14:23
Ish-luftëtarët e ISIS në Kosovë/ Problemet e integrimit në shoqëri pas kthimit
10/11 12:37
Marrëveshja VV-LDK, ndryshime të thella edhe në administratë
08/11 19:58
Hekurudhat janë në grevë! Kosovë, punonjësit: Kemi dy muaj pa rroga
08/11 16:50
Kosovë, bisedime për qeverinë/ Vetëvendosja: LDK jo më shumë ministri sa pesha që ka
08/11 16:48
Mbyllen zgjedhjet në Kosovë, dalin rezultatet dhe ndahen vendet në Parlament
07/11 20:15
Veseli: Jam ftuar nga Gjykata Speciale, epoka e UÇK-së është pjesa më krenare e jetës sime
07/11 20:07
VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25/ Shpallet rezultati përfundimtar i zgjedhjeve në Kosovë
07/11 13:26
Haradinaj: Vendimi për liberalizimin e vizave do të merret në dhjetor
06/11 19:43
Do kthehen në Kosovë 100 Shqiptarët e mbetur në Siri?
05/11 22:26
“Një popull për drejtësi”, marshim për Astritin përmes fotove
05/11 19:49
Kosova bëhet gati t’i kthejë edhe rreth 100 persona tjerë të mbetur në Siri
05/11 19:01
Prishtinë, studentët protestojnë kundër vendimit për ndarjen e bursave
04/11 19:20
Paralajmërimi i Haradinajt: Armët ruse në Serbi, rrezik për Kosovën
04/11 12:24