Shtetësia në Zvicër, pikëpyetje mbi sistemin e demokracisë së drejtpërdrejtë
18/05/2019 20:36

Nancy Holten është e mërzitshme. Ajo është madje aq e mërzitshme, sa që banorët e një fshati të vogël në Zvicër, që ajo e quan shtëpi, votuan dy herë për ta ndaluar atë që të bëhet zvicerane. 45-vjeçarja ka lindur në Holandë, por është zhvendosur në Zvicër kur ishte vetëm 8 vjeç.

Ramos i jep fund beqarisë/Martesa e kapitenit të Realit me moderatoren Pilar Rubio
16/06 13:18
Ekspozita në Kinë më e madhja me veprat e Pikasos
15/06 18:11
Vietnami prodhon makina/ Zhvillimi i shpejtë ekonomik e fut në tregun botëror
15/06 15:55
Protestat në Hong Kong, pezullohet ligji i ekstradimeve
15/06 13:58
“Po ushqehemi me plastikë”/ Alarmi i WWF, nga uji, peshku, birra dhe kripa
15/06 13:57
Kërkesa e Pendarovskit në Bruksel: Na ndani nga Shqipëria
14/06 18:48
Miss Venezuela, konkurs jo vetëm për bukurinë
14/06 13:27
Serial për Çernobilin; Protagonist heroi që u fut në zonë pas shpërthimit
14/06 13:21
Tensionet SHBA-Iran/ Akuza pas sulmit ndaj anijeve në Gjirin e Omanit
14/06 09:39
Pas sulmeve mbi 4 çisternat qëndron një “aktor shtetëror”
13/06 19:28
Rezultate të dobëta, politikanët provim si në gjimnaz
13/06 19:20
Pasuesi i May, Johnson fiton sfidën e parë
13/06 19:11
Hong Kong: Në mbrëmje protestohet, në mëngjes pastrohet
13/06 19:09
Jackie Chan këndon /Aktori i arteve marciale nxjerr album
13/06 14:21
Dita e Shën Antonit, Lisbona kthehet në ditë dasmash
13/06 13:28
Trump: Do pranoja informacion nga nga të huajt për rivalët e mi
13/06 09:51
Indeksi global 2019, ja vendet më të paqta në botë
12/06 19:05
E mbushur me kristale, shpella e përrallave hapet për publikun
12/06 18:55
Stuhi breshëri “mbërthejnë” rajonin e Bavarisë
12/06 18:40
Merkel në krye të BE; Kandidate për të drejtuar Komisionin Europian
12/06 16:24