Shtëpia e Bardhë deklaratë në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës
11/06/2019 17:15

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e mbështeti deklaratën e Shtëpisë së Bardhë, e i kërkonte Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që përqendrohet në njohjen reciproke mes tyre.Pas mbledhjes së qeverisë, Haradinaj tha se taksa 100 për qind ndaj mallrave serbe, nuk paraqet pengesë për vazhdimin e dialogut.

“Lindja e një demokracie”; Libri i Jacques Baudouin për Kosovën
15/06 15:25
Tregu në Kosovë, inflacioni në shkallën 3.4 për qind
15/06 12:23
Presidenti Thaçi dekoron në Tiranë personalitetet që ndihmuan Kosovën: Faleminderit çdo shqiptari
14/06 15:51
“Nuk ka masa ndaj Shqipërisë”
14/06 12:49
Produktet nga Shqipëria, Kosova ‘jo’ masave mbrojtëse
13/06 20:03
Dita e lirisë së Kosovës/ Klinton dhe Albright në festën e madhe në Prishtinë
12/06 19:41
Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë
11/06 20:17
Shtëpia e Bardhë deklaratë në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës
11/06 17:15
Kosova e pamposhtur/ Festë në Prishtinë për fitoren ndaj Bullgarisë
11/06 13:33
“Dialogu, e vetmja rrugë”/ Shtëpia e Bardhë deklaratë në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës
11/06 10:50
Palmer: Hiqni taksën/ Diplomati i lartë amerikan takon Vuçiç në Beograd
10/06 17:24
Takim për Kosovën në OKB/ Në KS do paraqitet raporti
10/06 17:23
Gjykata për krimet serbe; Kosova do t’i kërkojë ndihmë Shqipërisë në OKB
08/06 14:33
Thaçi përballë Vuçiçit. Debat i nxehtë, “duhet të bëjmë një marrëveshje”
07/06 20:58
Arsimi në Kosovë, mungojnë asistentët e mësuesve për nxënësit me nevoja të veçanta
07/06 16:32
Serbi që do shqiptarët/ I riu nga Beogradi flet shqip dhe mban flamurin kuq e zi
07/06 16:27
Arsimi në Kosovë, mungojnë asistentët e mësuesve për nxënësit me nevoja të veçanta
07/06 13:20
Jovanoviç, apel Vuçiçit: Ndihmo Kosovën të bëhet shtet!
05/06 16:22
Zyrtari i DASH kërkon rifillimin e dialogut Prishtinë-Beograd: Hiqni taksën ndaj Serbisë
05/06 12:56
Miqtë katolikë në ditë bajrami. Kosovë, në festat e njëri-tjetrit prej 3 dekadash
04/06 20:09