“Shqipja” në tryezën e Ivanov, maqedonasit kërkojnë bllokimin
12/01/2018 20:23

Akademikë maqedonas, organizata të diasporës dhe parti opozitare të së djathtës i bënë thirrje Presidentit Gjorgje Ivanov të vendosë veton kundër ligjit të ri për gjuhën shqipe i miratuar të enjten, me pretendimin se ai është antikushtetues dhe kundër interesave kombëtare.

Emri i Maqedonisë, ndërmjetësi i OKB-së ofron 3 alternativa
19/01 13:53
Misteri i vrasjes së Ivanoviç, zbulohen të dhëna mbi makinën e dyshuar
19/01 11:41
Ivanoviç prehet në Beograd, në funeral mungon Vuçiç
18/01 15:14
Ligji për gjuhën shqipe, qeveria e Maqedonisë: Keqardhje
18/01 09:40
Homazhe për Ivanoviçin. Trupi i tij do të prehet në Beograd
17/01 20:45
Maqedoni, Ivanov nuk dekreton ligjin për gjuhën shqipe
17/01 20:37
Emri i Maqedonisë, Kammenos kërkon referendum
14/01 13:14
Ligji për gjuhën shqipe, dekreti i Ivanov do të jetë brenda afatit
13/01 12:26
“Shqipja” në tryezën e Ivanov, maqedonasit kërkojnë bllokimin
12/01 20:23
Ballkani, si “Game of Thrones”
12/01 14:43
Fajon paralajmëron: Integrim në BE, ose Ballkani merr drejtim tjetër
11/01 20:23
Takimi sekret Kotzias-Dimitrov
11/01 20:19
Shqipja gjuhë zyrtare; duhet firma e Ivanov
11/01 19:35
Shqipja gjuhë zyrtare, Kuvendi në Maqedoni voton ligjin
11/01 15:27
Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit në BE, Juncker: Nuk ndodh gjatë mandatit tim
11/01 12:12
Pengesat e integrimit në BE
09/01 14:44
Bullgaria: Reduktim tarifave “roaming”
08/01 21:54
Përçahet edhe BESA, kryesia shkarkon kryetarin
07/01 13:29
Kotzias: Të vendosur të zgjidhim problemet me fqinjët
04/01 20:18
‘Berlin Process Plus’, nisma e re gjermane për Ballkanin
04/01 15:10