Shpëtim Idrizi braktis koalicionin me PS, por jo deputetët e tij
13/09/2018 19:48

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) ka braktisur koalicionin qeverisës, duke zyrtarizuar atë që Shpëtim Idrizi kishte deklaruar disa orë më parë në emisionin “Top Talk”, të gazetarit Denis Dyrnjaja, por kjo nuk është aspak dëshira e 3 deputetëve të zgjedhur një vit më parë nën logon e kësaj partie.

Lleshi si Vitore Tusha, dy rastet e ngjashme mes Ramës dhe Metës
12/11 22:27
Buxheti i mbrojtjes. Qeveria e prezanton në bazën e NATO-s në Kuçovë
12/11 12:42
Negociatat e anëtarësimit në BE, “screening” për kapitullin e drejtësisë, luftës ndaj krimit e trafiqeve
11/11 16:01
“Shqiponja” në hyrje të Tiranës u hoq në kuadër të punimeve të unazës, përplasje Rama-Basha
11/11 15:45
PD, Salianji kërkon burgosjen e Dakos për krim elektoral
11/11 15:42
Rama çon Metën në Kushtetuese
11/11 15:29
Investimet në Vlorë, Rama premton aeroport, stadium, tunel, traget dhe By Pass
10/11 21:31
Meta dekreton “bastet”, ligji i ri mbyll të gjitha lojërat e fatit
09/11 22:57
Rama në Lezhë: Frytet e reformave do i gëzojnë gjeneratat e reja
08/11 21:22
Alibeaj: Edi Rama dhe Vangjush Dako kanë rënë në grackë
08/11 15:11
PD, kusht dosjen “339”: Arrestimi i Dakos, i panegociueshëm
07/11 21:45
Meta kalon në heshtje ligjet
07/11 16:00
Meta dekreton kreun e SHISH-it. Vendimi pas një viti, Bendo shkon në Kuvend
06/11 23:11
Paloka: Lleshi, ushtar i Ramës për të mbrojtur krimin që blen vota
06/11 15:05
Rama çon Lleshin në ministri. Del nga ministria me Xhafajn
06/11 15:02
Rama: Presidenti nuk e refuzon dot Lleshin
06/11 12:25
Loja e shahut Rama-Meta, Bendo dekretohet në krye të SHISH-it
06/11 12:17
Parlamenti voton me 75 vota pro shkarkimin e Fatmir Xhafajt
06/11 12:15
Rama: Pastruam shkollat, jo më mësues që vetëm marrin rrogën
05/11 20:54
Tabaku: Buxheti 2019, lëmoshë për qytetarët
05/11 15:42