Shkrimtarët e diasporës/ Mbi 100 shkrimtarë në takimin “letra nga diaspora”
22/02/2020 19:46

Shkrimtarët e Diasporës u mblodhën për herë të parë të gjithë bashkë në një takim kushtuar letërsisë.

Mustafaj, një libër me novela/ Ditët e izolimit të shkrimtarit: Po shkruaj edhe një roman
04/04 20:02
Poema e mozaahmetit/ Personazhi më i spikatur, Maria e Milotit që bënte kafenë e shoferëve
03/04 19:54
Covid-19 shton biçikletat/ Masat dhe ndalimi i makinave kanë pastruar edhe ajrin në Tiranë
02/04 21:10
Pandemia në letërsi/ Zija Çela: Shkrimtari nuk është profet, është vizionar
02/04 13:56
Pikturë nga dritarja/ Artistët bëhen bashkë në ekspozitë në facebook
31/03 20:51
Art në karantinë/ Në studion e skulptorit Agim Rada
29/03 20:43
Portrete jete/ Fotografia Anjeza Dyrmishi sjell ekspozitën në 8 mars
08/03 20:07
Sot shfaqet “Miss Julie”/ Në teatrin eksperimental, me regji të Kiço Londos
07/03 20:34
Ekspozitë kundër dhunës/ Shkodër, ekspozohen objektet tradicionale
07/03 20:33
Ekspozitë me librat e ndaluar/ Komunizmi ndalonte leximin e kryeveprave, ja cilat janë ato
03/03 16:10
Karnavalet në Gjirokastër, festa në qytetin e gurtë u rikthye pas 6 dekadash
23/02 19:15
Ç’ne single ti? Shfaqja ngjit në skenë artisten durrsake Keti Bashhysa
23/02 19:13
Exclusive/ Smajl Lulani, artisti me kodin e vet piktorik…
23/02 16:21
Shkrimtarët e diasporës/ Mbi 100 shkrimtarë në takimin “letra nga diaspora”
22/02 19:46
“Galaksia” në Teatrin Kombëtar – Vepra me Olta Dakun protagoniste
20/02 19:40
Arratisjet në komunizëm/ 90 mijë dosje dhe fashikuj hedhin dritë për gjysmë shekulli
18/02 19:42
Në shpellën e Anglezit stalakmidet dhe stalaktidet miliona vjeçare, por edhe gjurmët e luftës II Botërore
16/02 20:59
“Dritë përtej errësirës” Ekspozita në Shkodër, 30 vite pas rikthimit të lirisë së besimit
16/02 20:43
Gjirokastër/ Interpretohen vargjet e Fan Nolit, Dritëro Agollit dhe Ismail Kadaresë
16/02 12:47
Drama “Hedda Gabler”/ Vepra e Ibsenit, në skenën e teatrit eksperimental
15/02 15:57