Shkarkimi i Metës, Xhafaj dhe Majko s’firmosën; Presidenti merr përgjigjie nga KQZ
17/06/2019 22:03

Për shkarkimin e Ilir Metës kanë hedhur firmat disa prej senatorëve të PS dhe ish bashkëpunëtor të tij të ngushtë në detyrat që ka mbajtur si ,zëvendës kryeministri Erion Braçe, ish-kryeministri Bashkim Fino, Spartak Braho, Musa Ulqini, Blendi Klosi, Besnik Baraj ndërsa firma e 55-të i përket Ditmir Bushatit.

Basha nga Shkodra: 94% e qytetarëve refuzuan zgjedhjet farsë dhe regjimin e Ramës
16/07 05:55
Turqia feston festën e Fitores së Demokracisë, festime dhe ceremoni edhe në Tiranë
16/07 05:52
Rama: Nuk ka ndryshime në qeveri, fantazi që vijnë nga temperaturat e larta
15/07 12:04
Ndihma ndaj agrobiznesit/Kryeministri viziton baxhot në Boboshticë
14/07 12:21
Gjinushi: Dekreti i Metës, nul. S’dorëhiqem
13/07 15:07
Beteja e re në Kolegj; KQZ s’miraton dot përbërjet e këshillave bashkiakë, duhen 5 vota
13/07 15:04
Kritika ndaj Mitsotaqis/ Opozita greke kundër vendimeve të qeverisë së re
13/07 14:30
Ashraf 3, shfaqet në 3D lufta 120-vjeçare e popullit iranian për liri e demokraci
13/07 04:49
Basha s’tërhiqet nga largimi i Ramës: S’ka pazar PS-PD
12/07 17:02
Koreanojugorët në Fier, kompani për ndërtimin e pjesëve për makina/ Rama: Kemi hyrë në epokë të re
12/07 16:52
Meta rrëzon Gjinushin/ Presidenti refuzon dekretimin si kryetar i Akademisë së Shkencave
12/07 15:33
Hapja e kutive të Lezhës, Spriropali: I dha goditjen e fundit alibisë së Bashës
12/07 15:30
“Shpejt SPAK, BKH e gjykatat e larta”/ SHBA: Vit i jashtëzakonshëm në raport me Shqipërinë
12/07 02:44
Basha: Mos dilni nga zyra deri sa të bëhen zgjedhjet
11/07 19:37
Veliaj në Roterdam: Krenar për transformimin që ka pësuar Tirana
11/07 16:41
Fabrikë e re për barnat/ Përfundon ndërtimi në Shqipëri i “Noval”
11/07 16:37
Nis hetimi i Presidentit; Mblidhet Komisioni Hetimor për Metën
11/07 15:35
Energjia, vështirësi financiare/ OSHEE mbledh borxhet dhe kërkon kohë për pagesat e importit
11/07 14:38
“Bindja” do të shkojë në Gjykatë/ KQZ i rrëzoi të gjitha ankesat për zgjedhjet
11/07 14:09
PD: Zgjedhjet u manipuluan/ PD e Kukësit padit komisionerët e zgjedhjeve
10/07 19:50