Shitet me një çmim marramendës arma me të cilën Van Gogh qëlloi veten
20/06/2019 11:08

Pistoleta të cilën mendohet se mjeshtri i madh i pikturës, Vincent van Gogh mund ta ketë përdorur për të vrarë veten, është shitur në një ankand për 162,500 euro, pothuajse tre herë më shumë nga sa ishte planifikuar.

Vala e dytë e të nxehtit/ Temperaturat sot në disa vende të Evropës shkojnë në 40 gradë
23/07 13:01
Parlamenti i ri grek i jep besimin qeverisë Mitsotakis
23/07 12:19
Irani arreston 17 spiunë të CIA-s/ Teherani thotë se ka dënuar me vdekje disa prej tyre
22/07 20:04
Alarmi për ditën më të nxehtë/ Masat në Europë ndaj temperaturave të larta
22/07 19:51
Nga bodrumi i Bethlehemit, distiluesi palestinez gëzon famë botërore prej likerit arak
22/07 18:47
Athina: Tirana të plotësojë kushtet. Do të monitorojmë plotësimin e 5 prioriteteve që ka vendosur BE
22/07 18:34
Dyshja që do të qeverisë Ukrainën pas zgjedhjeve, një ish komedian dhe një yll rock-u
22/07 15:57
Turi i Francës/Yates fiton etapën e 15-të në çiklizëm
22/07 14:19
Numër i lartë divorcesh, Danimarka merr masa drastike për t’i parandaluar
22/07 14:12
Plazhet e Kubës, jo për vendas/Të paarritshme për vendasit,shkak transporti
22/07 14:08
2400 notarë, pjesë e garës së notit në Bosfor
22/07 12:58
Temperaturat e larta në SHBA, ngrihen qendrat e ftohjes kundër vapës
22/07 12:41
Të dhënat e Eurostat, Islanda, vendi më i shtrenjtë
21/07 23:03
Po vjen Olivewood, Qipro po rivalizon Hollywood-in
21/07 23:02
Po vjen Olivewood, Qipro po rivalizon Hollywood-in
21/07 23:00
Britania e Madhe kërcënon Iranin me sanksione
21/07 22:58
Turi i Francës, Thibaut Pinot fiton etapën e 14
21/07 14:01
Buka e Iranit, pjesë e pandashme për çdo vakt, në tryezat Kuvajtiane
20/07 17:40
Irani konfiskon një anije cisternë britanike
20/07 15:54
Vala e të nxehtit në SHBA; Temperaturat deri në 43.3 gradë
20/07 15:22