Shfuqizimi i Gjykatës Speciale, Kuvendi ia lë përgjegjësinë qeverisë
22/01/2018 12:44

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ia dërgoi qeverisë projektligjin për shfuqizimin e Gjykatës Speciale në qeveri, duke avancuar kështu iniciativën e shumëkundërshtuar nga ndërkombëtarët, e cila mund t’i dëmtojë ndjeshëm marrëdhëniet me ta.

Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë, merr në pyetje disa ish pjesëtarë të UÇK-së
15/01 23:36
Haradinaj: Pezullojmë përkohësisht taksën “serbe”, nëse marrim garanci për marrëveshje
15/01 16:47
Hagë, dita e dytë e marrjes në pyetje për ish-pjesëtarët e UÇK-së
15/01 12:25
Ekskluzive për Top Channel/ Fatmir Limaj: Të hapur për diskutimin e çështjeve me Serbinë
15/01 12:19
Arsimi i Kosovës në grevë/ Mësuesit duan rritje rroge, studentët me kërkesa të tjera
14/01 23:58
Ish komandantët e UÇK në Hagë; Lushtaku dhe Mustafa do të intervistohen nga Prokuroria Speciale
13/01 19:15
“Cakaj”, reagime në Kosovë
11/01 19:58
Kosovë, kirurgët e QKUK-së vijojnë grevën për rritjen e pagave
10/01 15:05
Papunësia në Kosovë, alarmante. Qytetarët: Shumica po ikin
10/01 15:04
Moti i keq në rajon; Bllokime rrugësh në Kosovë e Maqedoni
10/01 13:29
Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qytetarët e mirëpresin vendimin e Ramës
09/01 20:14
Ekipi negociator në Bruksel; Limaj dhe Ahmeti flasin me Mogherinin për dialogun me Serbinë
08/01 12:44
Dialogu Kosovë-Serbi, ekipi negociator kosovar shkon në Bruksel të martën
07/01 21:44
Thaçi për taksën 100%: E heqim nëse Serbia bën marrëveshje për paqen
07/01 10:57
Kundër bixhozit edhe në Kosovë, mbyllen në Ferizaj
04/01 09:56
“Marrëzia” vazhdon në Kosovë. Shtohen bizneset që shkelin ligjin
01/01 19:38
Prishtina në festë. Këngë, valle dhe fishekzjarre
01/01 16:56
Ligjvënësi amerikan letër DASH-it: Drejtësi për viktimat e luftës së Kosovës
30/12 12:15
Taksa që hapi vende pune, rritet me 40% prodhimi në Kosovë
28/12 23:48
Kosova, taksa 100% edhe për markat ndërkombëtare që hyjnë nga Serbia e Bosnja
28/12 19:08