Shfuqizimi i 30 qershorit, Edi Rama: Veprimi i Metës për të nxitur dhunën
21/06/2019 14:51

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar presidentin Ilir Meta se me shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale ka kërkuar që të nxisë dhunën në Shqipëri. Në një takim me banorë të Kombinatit, Rama tha se Meta nuk ka bërë asnjë deklaratë kundër dhunës dhe dekreti për 30 qershorin është gabim fatal për të.

Meta vijon “luftën” me Ramën/ “Fajtor që s’kemi Gjykatë Kushtetuese. Keqinformoi edhe Donald Lu për KED”
16/07 19:37
Koncesioni i pompave të naftës/ PD: Edi Rama po krijon një monopol të ri në treg, do ta anulojmë
16/07 15:51
PS do të shkarkojë Arben Malajn. Anëtari i Këshillit të BSH: Balla më ka kërcënuar me SMS
16/07 12:17
Basha ndryshon kurs? 13 tetorin nuk e pranon për zgjedhje të parakohshme dhe fokusohet te ekonomia
16/07 12:13
Basha nga Shkodra: 94% e qytetarëve refuzuan zgjedhjet farsë dhe regjimin e Ramës
16/07 05:55
Turqia feston festën e Fitores së Demokracisë, festime dhe ceremoni edhe në Tiranë
16/07 05:52
Rama: Nuk ka ndryshime në qeveri, fantazi që vijnë nga temperaturat e larta
15/07 12:04
Ndihma ndaj agrobiznesit/Kryeministri viziton baxhot në Boboshticë
14/07 12:21
Gjinushi: Dekreti i Metës, nul. S’dorëhiqem
13/07 15:07
Beteja e re në Kolegj; KQZ s’miraton dot përbërjet e këshillave bashkiakë, duhen 5 vota
13/07 15:04
Kritika ndaj Mitsotaqis/ Opozita greke kundër vendimeve të qeverisë së re
13/07 14:30
Ashraf 3, shfaqet në 3D lufta 120-vjeçare e popullit iranian për liri e demokraci
13/07 04:49
Basha s’tërhiqet nga largimi i Ramës: S’ka pazar PS-PD
12/07 17:02
Koreanojugorët në Fier, kompani për ndërtimin e pjesëve për makina/ Rama: Kemi hyrë në epokë të re
12/07 16:52
Meta rrëzon Gjinushin/ Presidenti refuzon dekretimin si kryetar i Akademisë së Shkencave
12/07 15:33
Hapja e kutive të Lezhës, Spriropali: I dha goditjen e fundit alibisë së Bashës
12/07 15:30
“Shpejt SPAK, BKH e gjykatat e larta”/ SHBA: Vit i jashtëzakonshëm në raport me Shqipërinë
12/07 02:44
Basha: Mos dilni nga zyra deri sa të bëhen zgjedhjet
11/07 19:37
Veliaj në Roterdam: Krenar për transformimin që ka pësuar Tirana
11/07 16:41
Fabrikë e re për barnat/ Përfundon ndërtimi në Shqipëri i “Noval”
11/07 16:37