Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Maqedoni, rezultoi pozitive vetëm pasi humbi jetën
22/03/2020 19:00

Ministri i Shëndetësisë në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se në Maqedoni tashmë kemi rastin e parë të vdekjes nga virusi korona. Bëhet fjalë për një grua 57 vjeçare nga Kumanova. “Kemi rastin e parë të vdekjes nga koronavirusi. Është diagnostifikuar pas vdekjes mbrëm vonë në Kumanovë. Bëhet fjalë për grua të moshës 57 vjeçe. Sa i përket pranimit dhe tretmanit, dua të them që kolegët kanë vepruar në bazë të protokollit. Me kohë janë bërë dy teste, që të dy testet kanë treguar rezultat negativ, ajo është trajtuar në izolim. Periudha e izolimit ka ndodhur javën e kaluar. Është marrë bris edhe pasi është konstatuar vdekja dhe ka rezultuar pozitiv”-tha mes tjerash Filipçe.

Top News – E ardhmja e Kosovës/ Pavarësia e integriteti territorial
22/05 11:01
Top News – Turistët në Greqi, pa teste dhe pa karantinë!
21/05 17:29
Top News – Maqedonia e Veriut/ Nuk cakton dot datën e zgjedhjeve
19/05 18:50
Top News – “Sfidë” koronavirusit! Greqia hap sërish Akropolin për vizitorët
18/05 14:36
Top News – Maqedoni e Veriut/ Nuk ka ende një datë zgjedhjesh
12/05 19:38
Top News – Greqi, Titi i bandave/ Astrit Hasani, në kërkim policor
12/05 18:18
Top News – Shkup: 22 raste të reja me koronavirus
11/05 15:54
Top News – Greqi, situata nga Covid/ Anullohen stërvitjet ushtarake
10/05 13:01
Punësimi sezonal në Greqi/ Arrihet marrëveshja, pritet të punësohen 10 mijë shqiptarë
02/05 13:39
1 Maji/ CoVid-19 nuk pengon protestat në Greqi, me mijëra në shesh
01/05 10:23
Top News – Vrau vajzën dhe e groposi në oborr, burg përjetë për Aleko Petron
29/04 13:09
Bilanci i Covid-19 në Greqi/ 133 të vdekur,dhe 2490 të infektuar
26/04 13:29
Lehtësimi i masave në Greqi/ Pritet hapja e restoranteve, gjykatave e qendra tregtare
26/04 13:28
Tentativë zjarrvënie në selinë e sinodit të shenjtë në Athinë
21/04 13:55
Top News – Maqedoni e Veriut/ Kryetari i Kumanovës me Covid-19
16/04 18:52
Koronavirusi në Maqedoni/ Rritet numri i të infektuarve, liderët e dy partive kryesore në izolim
12/04 13:59
Situata ne Greqi/ Raste të reja me Covid-19 dhe viktima
12/04 13:57
Shqiptarët e Preshevës në vështirësi/ Mungesa për shkak të izolimit, papunësia në rritje
10/04 16:18
Tamponë për 3 mijë romë/ Alarm në Larisa për një vatër të re me covid 19
10/04 13:23
Top News – Unioni grek i gazetarëve/ ‘Qeveria të na subvencionojë punën’
09/04 11:55