Shembet diga në kanionin e Holtës, banorët kundërshtuan ndërtimin e HEC-it
23/08/2019 15:16

Bashkia e Gramshit ka marrë vendimin për shembjen e digës së betonit në kanionin e Holtës, ku ishte planifikuar ngritja e një hidrocentrali. Ndërtimi i HEC-it u kundërshtua ashpër disa muaj më parë nga banorët vendas dhe Qeveria u tërhoq nga projekti.

Meta: Referendum për t’i dhënë fund degradimit të vendit
22/11 20:24
Dokumenti sekret i Metës lexohet në Kuvend/ Deputetët: Informacioni ishte i dobët
22/11 19:42
Kushtetuesja heq Besnik Muçin/ Presidenti shpall vakancën për vendin bosh në Gjykatë
22/11 19:40
DASH: Po ndjekim situatën pas komenteve të Presidentit Meta
22/11 19:39
Shqipëria e para/ Meta thërret popullin: Merrni në dorë fatin tuaj
22/11 19:35
Kryeqyteti Europian i Rinisë, Veliaj tregon se çfarë do ndodhë në 2022
22/11 19:32
Ersekë/ Dy vëllezër rrahin keq një person
22/11 19:10
Dhoma italiane e tregtisë/ Inaugurohet në Vlorë, nis dhe java italiane e kuzhinës
22/11 18:20
Billa, 3 salla ekspozimi në Belgjikë/ Kompania shqiptare hyn në tregun europian
22/11 15:57
Aksidentet rriten frikshëm/ Tetori muaji i zi. 25 të vdekur në rrugë
22/11 15:36
Vettingu, 89 të shkarkuar/ Të kontrolluar 171 njerëz të drejtësisë
22/11 15:30
Në radhë për pasaportën në Librazhd. Vetëm një zyrë aplikimi për të gjithë bashkinë
22/11 15:26
Radari e kap me shpejtësi tej normave, ulqinaku arrestohet pasi tentoi korruptimin e policit
22/11 14:08
Makina del nga rruga, nënë e bir shpëtojnë pa lëndime
22/11 13:23
Komisioni hetimor për Presidentin, diskutohet Opinioni i Venecias dhe dokumenti sekret
22/11 13:12
Vetting-u/ Sot tre vendime, konfirmohet prokurori i Vlorës
22/11 13:11
Aksidentet rriten frikshëm, mbi 40 përqind viktima më shumë gjatë muajit tetor
22/11 12:55
Prishtinë/ Takimi për qeverisje, Kurti takon sot Mustafën
22/11 12:54
Pranë liqenit dhe pa ujë, në Pustec banorët vuajnë për ujin e pijshëm
22/11 12:25
Novosela e braktisur! Më pak nxënës këtë vit…
22/11 12:20