SHBA: Mbështetje për anëtarësimin e Kosovës në çdo organizatë
08/02/2018 09:50

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OKB, Nikki Haley, edhe një herë e rikonfirmoi mbështetjen e shtetit të saj për Kosovën.

Nazarko: Debati i kufijve, lëvizje taktike e Thaçit
18/08 19:54
“Marrëveshje dhe njohje”, Thaçi: Në fund Serbia do të na njohë.
18/08 12:23
Vuçiç, në Kosovë më 9 shtator
17/08 12:19
Një “Dayton” për Kosovën, serbët duan konferencë me fuqitë e mëdha
16/08 15:28
Kosovë, tri raste me virusin e Nilit dhe një viktimë
15/08 15:12
Debati për kufijtë/ Bushati: Thaçit i duhet thënë “Jo!” e prerë. Nurellari: Po fryhet tepër
12/08 15:22
“Kufijtë, kthim tek e shkuara”. Shehu: I zhdukim në BE; Mediu: SHBA nuk e ka vëmendjen në Ballkan
11/08 18:26
Daçiç, si Vuçiç: Pro ndarjes
10/08 21:15
Haradinaj nga Vlora: Hapja e temës së kufijve, e papranueshme
08/08 12:17
Haradinaj, kundër Thaçit: Kufijtë ndryshohen me luftë!
07/08 21:22
Bashkimi me Luginën, Thaçi flet për TCH: Shqipëria nuk do të jetë kundër
07/08 20:57
Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës, as shkëmbim territoresh
05/08 17:03
Korrigjimi i kufijve, Berisha kundër; Thaçi: Jo këshillave nga ata që ndihmuan Millosheviçin
04/08 20:13
Ndryshim kufijsh Serbi-Kosovë? Analistët pro dhe kundër
04/08 15:44
Autonomia e serbëve në veri; BE dhe Vuçiç dalin kundër, Haradinaj kërkon gatishmëri
03/08 20:35
Kritika Thaçit për kufijtë, reagime të forta në Tiranë e Prishtinë: Efekt domino, sjell luftë
03/08 20:29
Thaçi: S’ka autonomi për serbët
03/08 15:09
Thaçi: Jo ndarje, por korrigjim të kufijve
02/08 14:59
Thaçi garanton: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës
31/07 15:07
KE rekomandon heqjen e vizave për Kosovën
18/07 15:04