SHBA, marrëveshje në parim për të shmangur mbylljen e qeverisë
12/02/2019 10:36

Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje në parim për buxhetin, në përpjekje për të shmangur një tjetër mbyllje të qeverisë.

Keqtrajtohej nga pronari, një qen para gjykatës në Kosta Rika
23/07 18:40
Suksesi i “Bohemian Rhapsody” – 1 miliardë klikime në “Youtube”
23/07 16:58
Sozitë e shkrimtarit Heminguej. Konkurs në 120-vjetorin e lindjes
23/07 16:45
Premiera e filmit të Tarantinos, “Once Upon a Time in Hollywood”
23/07 16:26
Kriza në Venezuelë, vendi zhytet sërish në errësirë
23/07 16:17
Boris Johnson, kryeministri i ri i Britanisë së Madhe
23/07 15:30
Vala e dytë e të nxehtit/ Temperaturat sot në disa vende të Evropës shkojnë në 40 gradë
23/07 13:01
Parlamenti i ri grek i jep besimin qeverisë Mitsotakis
23/07 12:19
Irani arreston 17 spiunë të CIA-s/ Ka dënuar me vdekje disa prej tyre
22/07 20:04
Alarmi për ditën më të nxehtë/ Masat në Europë ndaj temperaturave të larta
22/07 19:51
Nga bodrumi i Bethlehemit, distiluesi palestinez gëzon famë botërore prej likerit arak
22/07 18:47
Athina: Tirana të plotësojë kushtet. Do të monitorojmë plotësimin e 5 prioriteteve që ka vendosur BE
22/07 18:34
Dyshja që do të qeverisë Ukrainën pas zgjedhjeve, një ish komedian dhe një yll rock-u
22/07 15:57
Turi i Francës/Yates fiton etapën e 15-të në çiklizëm
22/07 14:19
Numër i lartë divorcesh, Danimarka merr masa drastike për t’i parandaluar
22/07 14:12
Plazhet e Kubës, jo për vendas/Të paarritshme për vendasit,shkak transporti
22/07 14:08
2400 notarë, pjesë e garës së notit në Bosfor
22/07 12:58
Temperaturat e larta në SHBA, ngrihen qendrat e ftohjes kundër vapës
22/07 12:41
Të dhënat e Eurostat, Islanda, vendi më i shtrenjtë
21/07 23:03
Po vjen Olivewood, Qipro po rivalizon Hollywood-in
21/07 23:02