SHBA dënon emërimet e “abuzuesve” në poste të larta në Kosovë
16/05/2019 15:39

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka reaguar për emërimet në pozitat e larta shtetërore, të individëve të pakualifikuar, të dënuar për krime lufte dhe të dyshuar për abuzime serioze të pushtetit.

Kosovë/ Veseli mohon çdo përfshirje në veprime kriminale
23/05 15:49
Kosovë, për një javë hapet autostrada “Arbën Xhaferri”
23/05 15:19
Kompleksi “Adem Jashari”, pa investime dhe i dëmtuar nga koha
22/05 12:36
Çmim për shqiptaren nga Kosova. Remzije Sherifi nderohet për kontributin në Skoci
21/05 13:07
Perimet nga Shqipëria në Kosovë, analizat s’kanë gjetur elemente të dëmshme
21/05 12:59
“Lista Serbe” fiton 4 komunat e Veriut të Kosovës
20/05 09:51
Kosovë/ Zgjedhjet, pa incidente. Fituesit e mundshëm thonë se do të japin dorëheqjen
19/05 21:47
Nuse në Kosovë. “Dasma e madhe” me 200 gratë nga Shqipëria
19/05 16:30
Sot ka zgjedhje në Kosovë. Votohen kryekomunarët në komunat me shumicë serbe
19/05 16:20
Zgjedhjet në Veri të Kosovës, Marko Gjuriç ndalohet sërish
18/05 20:31
Brovina: Foton ma kanë sjellë. S’e kisha menduar të ishte e rreme
17/05 19:54
Kosovë/ Shpallet dita e përkujtimit të gjenocidit serb
17/05 11:45
SHBA izolon të korruptuarit dhe të lidhurit me krimin në Kosovë
16/05 20:44
Kosovë, denoncohet në Kuvend përdhunimi nga serbët
16/05 20:21
Ish-komandanti i padëshiruar
16/05 15:50
SHBA dënon emërimet e “abuzuesve” në poste të larta në Kosovë
16/05 15:39
Publikohet fotoja e tmerrshme/ Ja si ushtarët serbë përdhunonin gratë kosovare
16/05 14:39
“Gylenistët i dorëzoi Thaci”/ Raporti hetimor: Presidenti dha urdhër
15/05 15:33
Serbia nuk zbaton marrëveshjet me Kosovën
15/05 12:45
SHBA, sërish kundër Selimit ambasador në Shqipëri
15/05 12:39