“SHBA-BE, listë e zezë për zgjedhjet”
18/05/2019 15:24

“Nëse jo gjithkush e dit që Kodi Penal është shumë i ashpër në këtë aspekt, e jo që nuk ia vlen për politikën më kriminale të mundshme që të nxit të shkosh me këmbët e tua në duart e drejtësisë, por që mund të të fusë edhe në listën e zezë të dënuar për krime zgjedhore, të cilëve do t’u hiqet përgjithnjë e drejta e hyrjes në BE dhe SHBA. Nuk dua kurrë unë, që një shqiptar i vetëm, i zakonshëm, t’ia shohë këtë qeder për një jetë të tërë një budallallëku. E të mbetet tërë jetën pa hyrë dot në BE dhe SHBA, pasi shkoi pas një udhëheqje që kërkon ta bëjë Shqipërinë shesh, për të bërë një përshesh të neveritshëm”, tha Ky ishte mesazhi i fortë artikuluar nga Edi Rama për opozitën që thotë se në 30 qershor nuk do të lejojë që të ketë zgjedhje.

Meta: Kolegji u shantazhua
25/06 17:10
PD kundër Top Channel/ Sulmet e kryetarit Basha ndaj mediave
25/06 15:14
Rama fushatë në Durrës krah Dakos
25/06 02:41
Veliaj: Në 30 qershor të bashkohemi kundër politikës së përçarjes
24/06 19:45
Çerdhe e kopshte në punë; Veliaj i premton për mandatin e ardhshëm
24/06 16:07
Rama zgjedh Vlorën; Të premten takimi për mbylljen e fushatës elektorale
24/06 16:03
Gjykata ligjëron zgjedhjet/ Rrëzohet kërkesa për çregjistrimin e PUK nga fleta e votimit
24/06 16:02
Kërkesa për shkarkimin e Metës; Gjoni: Është e nxituar. Fino: Me dhimbje kemi marrë këtë masë
24/06 15:44
Gjirokastër/ Rama për opozitën: Ka ardhur koha që të treten rrugëve
24/06 10:25
Veliaj: Votoni për fëmijët tuaj
23/06 15:43
“30 Qershori”, nesër vendos Kolegji/Padia e PUK që kërkon çregjistrimin, përgjigje për dekretin e Metës
23/06 15:26
Rama: Opozita do zgjedhje në tetor
23/06 12:25
Surprizon Ervin Bushati: Erion Veliaj, kandidat për Kryeministër
21/06 19:46
Veliaj mesazh para protestës: Është koha të bëjmë një pakt
21/06 16:49
Meta tjetër letër për KQZ-në: Dua praktikën shkresore të zëvendësimit të deputetëve
21/06 15:33
Shfuqizimi i 30 qershorit, Edi Rama: Veprimi i Metës për të nxitur dhunën
21/06 14:51
Veliaj sulmon Metën: Çdo punë në kryeqytet e ndalon Presidenti
21/06 11:02
ShBA: Refuzoni energjikisht dhunën
21/06 03:35
Përplasje të forta në Shkodër/ Militantët e opozitës përleshen me policinë
21/06 03:08
Rama: Shkodra, sfida ime për 4 vjet
21/06 02:28